• |
ide | kryesore

Situatë e rëndë në Maqedoninë e Veriut, 33 viktima dhe 946 të prekur në 24 orë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2564 testime, nga te cilat 946 kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.


Në njoftimin e ministrisë bëhet e ditur se gjatë ditës kanë ndërruar jetë 33 persona që kanë qenë të infektuar COVID-19.


Gjithashtu, sot janë regjistruar edhe 789 persona të shëruar plotësisht nga COVID-19, pas dy testimeve të njëpasnjëshme negative.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu