• |
ide | kryesore

Dalin pamjet, si vritet ‘me bukë në gojë’ shqiptari në Brazil (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dalin pamjet e siguruara nga kamerat e lokalit për vrasjen e shqiptarit Ilir Zelka. Mediat braziliane kanë publikuar të gjithë skenën e ekzektutimit në një prej zonave më të pasura të Sao Paolos, brenda një restorant.


Në video duket qartë momenti, kur shqiptari është i ulur vetëm në tavolinën e tij, ndërkohë autori i veshuri i gjithi me të kuqe, përfshirë edhe skafandrëm e motorit, sillet disa herë rrotulll restorantit.


Pa u futur brenda, autori e qëllon nga jashtë xhamit 47-vjeçarin shqiptar, i cili pasi merr plumbin e parë tenton që të çohet dhe t’u shmanget plumbave por rrëzohet përtokë pa ndjenja. Pasi e ka parë që është rrëzuar, autori është larguar me shpejtësi me motor duke humbur gjurmët.

Ndërkohë që kamarierët e lokalit, të cilët të terrorizuar nga të shtënat i janë afruar shqiptarit duke i dhënë ndihmën e parë. Edhe pse shkoi i gjallë në spital, 47-vjeçari nuk u mbijetoi dot plagëve të marra. Ndërkohë që ende nuk dihen arsyet e vrasjes së shqiptarit.

5 Comments

  1. Per lesh te ikin dhe pak e kan ca ka kriminela “bosa ” droge prostitucionesh apo bosa ushqimesh e kimikatesh i vrafshin dhe varr mos u lenshin dhe emrin mos ua kujtofshin dhe jazek atyre qe i kane rritur dhe i kane lene te marrin rrugen e mutit
    I lumt dora atij plakos

  2. Po shteti shqipetar interesohet ndopak apo kur nuk e rruan per ata brenda eshte e kot te pyesesh per ata qe jane jashte kufive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu