• |
ide | kryesore

Elvis Naçi, hoxha me emër rokeri që blen spitale dhe shet syze

-Instant, 2, Arkiva, Ide

Kur prindërit e Elvis Naçit,  në vitin 1974, i vunë emrin djalit të tyre të porsalindur, ëndërronin gjithçka për të ardhmen e tij – përveç të qenit hoxhë. Rokeri i madh amerikan Elvis Presley, mbreti i rock-and-rollit  ishte një legjendë e gjallë dhe emri Elvis ishte një trend botëror. E çuditshme sesi ky emër u lejua nga autoritetet e kohës por siç duket një valë liberalizmi kishte mbërritur pas valës së tmerrshme të revolucionit kulturor.


E përmenda këtë moment të jetës së Elvis Naçit pasi bash këtu duket sikur nis pjesa paradoksale e tij, qysh në ditën e emrit dhe pa dijen apo miratimin  e tij. Ai moment duket shënjon të parin mes dhjetëra paradoksesh që gjejmë në jetën e tij të mëvonshme, sidomos pas viteve “90.


 Hoxhë Elvisi (e kush mund t’i kish vënë kaq pranë e pranë këta emra) është një burrë elokuent, tolerant, demagog ekselent, mallëngjyes i jashtëzakonshëm, yll televiziv, familjar i devotshëm, i preferuari i emisioneve televizive të të gjitha orëve e të gjitha televizioneve. Kur për një moment në opinionin publik u hodh ideja se Hoxhë Elvisi mund të ishte kandidat për Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, shumëkush ishte i bindur që Ky ishte zgjidhja e duhur! Mirëpo menjëherë Hoxhë Elvisi largoi thashethemet: “Unë jam përtej Partive, përtej të majtës dhe të djathtës”!

Po të kërkosh në google me emrin e Elvis Naçit të del website i tij. Një website i kuruar me stil, me grafika moderne e sponsorë kompani karburantesh, orësh apo argjendarësh. Në qendër të faqes, me gërma të mëdha kapitale shkruhet “Postimet e Elvis Naçit bëhen virale në 7 kontinente”. Pra edhe në Antraktidë,  eksploratorët nuk rrinë dot pa fjalën e zotit të shqiptarit me emrin Elvis. Një mungesë modestie për të mos thënë një mendjemadhësi e fodullëk tipik prej gangsteri. Ndoshta e kanë vënë aty pa lejen dhe dijeninë e tij apostujt elvisianë.

Në biografinë 20 minutëshe që prezanton Hoxhën, gjen raste bamirësie ku skamnorë ekstremë e të pashpresë e falenderojnë Hoxhë Elvisin që u solli Zotin ose Zotin që u solli Hoxhë Elvisin. Pashë aty edhe Luka Modriçin (nuk mund të shmangej një yll botëror në prezantimin e Hoxhës tonë) që uronte një vajzë të vogël jetime për shërimin nga kanceri. Pastaj shfaqej familja e bukur e Hoxhës me gruan dhe tre fëmijët e tij, siç i quan klipi “të mrekullueshëm”.

Gjithçka ideale. Një yll televiziv dhe idhull mbarëkombëtar, një bamirës i sjellë nga zoti për varfërinë ekstreme të shqiptarëve dhe familjar i devotshëm, shembull morali e besnikërie . Në kohë të lirë ( besoj që mbetet fare pak kohë pasi të përmbushësh këto detyrime) përmbush edhe detyrimet fetare si hoxhë i Xhamisë së Tabakëve. Edhe aty është ndryshe. Unë kurrë nuk e kam pa  Hoxhë Elvisin të mbajë çallmën e bardhë identifikuese mbi krye. Ai kurrë nuk përzihet me elementët ekstremistë të komunitetit mysliman.

Aq i madh ishte reputacioni i Hoxhë Elvisit sa që Kryeministri Rama e mori në krah të tij të djathtë kur ndodhi fatkeqësia e tërmetit. Ato ditë nuk merrej vesh kush ishte i pari, Kryeministri u detyrua të thoshte “Më akuzojnë mua për diktator por këta qenkan më keq se unë”.

Hoxhë Elvisi mori frenat e mbledhjes së fondeve dhe ia bëri të ditur Kryeministrit se nuk ka punë me ato para. Përmendi diku te 6 milionë e ca Euro të mbledhura dhe shpalli synimin për të mbërritur në 10 milionë dhe për tu fokusuar në zonën e Thumanës. Askush nuk pipëtiu. Kujt ia mbante të kundërshtonte…

10 milionë Euro janë shumë. Kryeministri ynë, zakonisht arrogant, u shushat nga arrogance bamirëse e Elvisit.  Në gazeta pati edhe shkrime kundër Hoxhë Elvisit etj, për mungesë transparence në përdorimin e fondeve apo akuza për keqpërdorimin e tyre. Në atë kohë të vështirë e mora mundimin dhe shkrova në mbrojtje të Hoxhës tonë sharmant dhe kundër gazetarëve kundërshtues. Mendova se solidariteti ishte më i rëndësishëm sesa transparenca dhe akuzat. Mirëpo duket e paskam pasë gabim.

Gazetarë të tjerë, ndoshta për arsye të ndryshme nga të miat (nuk përjashtohet mundësia e nxitjes nga “bamirësit” rivalë), shkruajnë vazhdimisht për luksin e madh në të cilin jeton Hoxhë Elvisi 

Për vilat luksoze, lëvizjet me eskortë,  bizneset, dhe toka të pafundme nga Farka deri në bregdet. Për zero transparencën dhe shpenzimet e mëdha në imazh. Hoxhë Elvisi u bë nervoz dikur dhe i kujtoi gazetarit që edhe fondacione të tjera veprojnë njësoj (kjo në fakt mund të jetë shumë e vërtetë). Mirëpo nervozizmi i tij tregon bash të kundërtën, që akuzat e bëra ishin të vërteta.

Në këtë mes, për t’i vënë kapak muhabetit mendon vetë Hoxhë Elvisi. Në një postim në FB, dje, ai njofton hapjen e një biznesi okulistik me emrin pompoz Optika Elitare e Syrit.  Aty ai premton që “nëse biznesi i ecën mbarë, me kismet do ndihmojë një të varfër t’i ndërtojë shtëpinë”….

Biznesi i ri i Elvis Naçit

Përveç këtij dyqani, Hoxhë Elvisi ka blerë edhe një Spital Privat. Edhe ai me emër pompoz “Continental” (jo emra kot hau-hiu).  Blerjen e Spitalit e justifikoi me qëllimin e bërjes së 5000 operacioneve për fëmijët jetimë. Mund të thoshte edhe 50 mijë, 500 mijë, pse jo. Askush nuk do e verifikojë. Mund edhe të mos bëjë asnjë.

Tani u mbush kupa.  Nëse shteti nuk harton një ligj urgjent për mirëadministrimin e parave që vijnë në formë donacionesh mundet që Hoxhë Elvisi, pas ca kohësh do të  blejë një Hotel Hilton apo Sheraton ku do të strehojë edhe 600 jetimë të tjerë. Këtyre pallavrave dhe talljeve publike duhet t’u vijë fundi!

Sfida publike që po i bën Hoxhë Elvisi shtetit, opinionit duhet të marrë një përgjigje ligjore. Ai falenderon publikisht ata që citoj “ndihmuan me lekun e pastër dhe të punës me djersë, na bëri të mundur këtë arritje të madhe”

Të nesërmen e blerjes së Spitalit ndodhi tërmeti I 26 nëntorit. Të tjera ndihma, të tjerë shqipatrë dhanë paratë e tyre për sivëllezërit e tyre të dëmtuar. Mirëpo këtë radhë, në blerjen e radhës ato u harruan.

Gazetaexpress.com

78 Comments

 1. Mender i hani kakanen ketij Elvis hajduti.
  Ca deshem na dha perendia,mbajeni tani se na qeteson shpirtrat.

  1. Shrimtari ka paraqitur dy prova te pakundershtueshme qe rendojne mbi Elvisin. 1- Nervozizmi per pyetjen e gazetarit 2- Ajo qe i vuri vul gjithckaje hapja e dyqanit. Shkrimtari gjithashtu parashtron nje teori shume interesnate qe ndoshta do marre hov ne te ardhmen dhe qe ka te beje me perputhshmerine e emrit me profesionin qe zgjedh. Shkrimi kulmon pastaj me sygjerimin per nje ligj per kontrollin e fondacioneve te tilla…..pritshmeria tani ehste qe ne respekt te mases se problemit shkrimtari te nis nje cikel vellimesh me analiza dhe sygjerime per ligjet qe nevojiten per te kontrolluar hajduterine dhe babezine e qeveritareve. Uroj qe kjo llogjike te jete e porositur jo reagim i vullnetshem sepse te e para shpresa eshte me e madhe…

  2. DEGJONI O NJEREZ,JEMI GJINI NJERZORE,KRIJESA ME E BUKUR,DHE E PERSOSUR,E TE MALLI ZOT,PER DU DALLUAR NGA KAFSHET,ZOTI NA BERI ME LOGJIK,NA DERGOJ ULLZIM HYJNOR,KUSH DESHIRON TE BEHET NJERI ,LE TI MBESHTETET ZOTIT VET ULLZIMIT HYJNOR,QE TE GJEJN QARTESI ,GJALLERI, ZGJILLJE, SIGURI, PAQE, SHPRES ,SHPETIM,PER VETEN E TIJE FAMILJEN E TIJE DHE DO TI MJAFTOJN,LARGOHUNI NGA PADREJTESIJA,NESE SEJCILI NGA NE DESHIRON TE DIN SE, CFAR E PRET,LETE,SHIKOJNE ULLZIMIN E TE MALLIT ZOT DHE DO BINDET ,SI ULLZIM ,SE ZHVILLIMET SHKENCORE DHE PRAKTIKE E KAN VERTETU FJALEN E ZOTIT,DO BINDEN QE VEPER MIRET I MALLI ZOT I SHPERBLEN DHE VEPERKEQIT NDESHKON AI E DIN SE KUR DHE SI,LARGOHUNI NGA THACETHEMI LARGOHUNI NGA GJITHA MEKATET ,SEJCILI NGA NE SIKUR TE SHIHTE VETEN NE RAPORT ME ULLZIMIN E TE MALLIT ZOT,DHE NDRYSHONTE PER DOBI NE MENDIME FJAL DHE SHPREHJE NE VECANTI DO NA MJAFTONTE TE ISHIM VLLEZER,KAQ ENERGJI KOH SA SHPENZOJM TE GJITH DUKE U MARR ME GJERA BOSHE TE MERRESHIM DUKE VEPRUAR SI THOT I MALLI ZOT,TANI SDO KISHIM KAQ PROBLEME NE MEZIN TON SE DO ISHIN ZGJILLUR ME KOHE,NDRYSHIMI O NJERZ ,NUK VJEN NGA NJE NJERI POR I GJITH SHOQERIS SEJCILI BRENDA VETES FAMILJES SHOQERIS DHE GJITH BASHKE DO NDJEHESHIM MIR,VETEM SI THOT I MALLI ZOT,THOT I MALLI ZOT PENDOHUNI PER GABIMET SHIKONICILA ZOTI MALLERISHEM I QUAN MEKATE,TE NDALUAR LARGOHUNI NGA MEKATI MJAFTON QE PER JU FILLON NDRYSHIMI PER MIR,THOT I MALLI ZOT RESPEKTO PRINDERIT GRUAN FEMIJET TE AFERMIT MBANI LILLJE ME FAREFISIN ,NDIHMONI FUKARENJET,LARGOHUNI BIXHOZIT IMORALITETIT,KAMATES GENJESHTRES, FALNI NJERITJETRIN ,MOS U BENI DEMTUES POR PERMIRSUES,NE TOK LARGOHEN PROBLEMET ARRIM ZGJILLJET,,NJERIU AS NUK ESHTE I PAGABUESHEM DHE AS I PANDREQESHEM ,POR KUR TE ARRIM QE SHUMICA E POPULLIT TE JEMI POZITIV NE MENDIME FJAL VEPRA ,PER PAKIEN QE JAN NEGATIV ,NUK KAN NDIKIM NE JETEN TONE PASI BINDEN KUFIZOHEN NDRYSHOJN PER DOBI,BEHUNI TE ZGJUAR O NJEREZ PER VETEN TUAJ SHERBENI DOBIS LARGOHUNI DEMIT NDRYSHIMI PER GJITH VILLON NGA VETJA DHE NE PERGJITHESI GJITH DO NDJEHEMI MIRE,RESPEKT PER TE GJITH

 2. Ai eshte mashtrues exellnt po budallenjte vazhdojne dhe besojne sic vazhdojne dhe i besojne kafshes kryeminister ai eshte tipiku i mashtruesit nga ai ka mesu dhe kg hoxha i thencin se ska ludhje me besimin por me vjedjen

 3. Postimi paemer i ores 15 46 eshte imi se e nisa pa emer une kam nje emer sjam dobic si puna e ketij ketu qe ta shpif me postimet e ti

   1. Do ishte shume mire te kisha mundsi por ka kohe qe nuk flas me te, do kisha pas qejf te ja coje vete te falat qe te mos na boheshi ferr ketu ne faqet e lapsit se i ndyn me qelbesirelliqet qe shkruan, sa mo shpejt do zoti soji e sorollopi jot zhduket se prandaj nuk ecen ai vend

    1. Po pse ky vend do boj hajer nga kurva si ty qe akuzojne pa asnje fakt o bole ? Pardon per plaken por boji te fala motres kur te kthehet nga semafori

     1. Se kam natyre me sha por ti je pis burre se te shoh qe grricesh me gjithe miletin nuk diskuto per temen po kodra mas bregut!! Me cudit fakti qe ke shume negativitet ne shpirte je buce mbron nje njeri te cmendur se do jesh dhe vete i asaj kategorije. Indetifikohu ne rast se ke kellce dhe e shohim sa te vle lekura, se mbas ekranit beheni te gjithe trima ok dobic

     2. Po ska gra , burrat e fisit o besnik pidhropshi . le nr tel te ta qi fisin mare e prape o pidhropsh

 4. Ne fakt tradites shqiptare nuk i mungojne pasveniet e cuditshme te percaktorit Hoxhe. Kemi Hoxhe Elvisin, Hoxhe Armandon (Aliu), Hoxhe Ermirin (Gjinishin), Hoxhe Klaudion (Hoxhollin), Hoxhe Ervinin (Hatibin), Hoxhe Olsin (Jazexhiun) etj, si dhe plot drejtues organizatash “ojf” myslimane me drejtues me emra rock, pop e country star-esh. Nese ky shtet do ishte serioz, do bente nje investigim ne pafundesine e fondeve nga lindja e mesme qe vijne ne Shqiperi. Ana pozitive eshte qe nuk perdoren per qellimin e keq pse vijne por devijohen ne xhepat e drejtuesve. Per mos fol per pronat. Elvisi ka te drejte qe thote se nuk eshte as i pari e as i fundit, ndryshimi eshte qe ky ka guximin te perfshihet ne ndermarrja komerciale vizibel dhe te vere imazhin e tij sikur cdo gje eshte OK. Kjo tregon qe gjerat kane shkuar ne ekstrem. E gjithe hierarkia e myslimanizmit shqiptar eshte nje mekanizem riciklimi laik parash qe vijne per qellime kryesisht te keqija fetare. Kjo eshte fe ku jane bere vrasje brenda godines se komunitetit ne nivelin me te larte. A ka njeri qe e beson se u be per qellime fetare? Kush mendon se ky eshte problemi i Elvisit ka zero dijeni per gjerat. Elvisi eshte thjesht manifestimi ekstrem i nje fenomeni te kudondodhur brenda komunitetit. Problemi tjeter eshte qe kjo nxit mosbesimin e besimtareve ndaj struktures zyrtare dhe renies ne duar radikalesh, sepse jo cdo njeri shkon ne Xhami per sadakane modeste qe keta i japin per te mbyll gojen. Ky eshte fenomen qe ndodh eksulizivisht me keto lloj feje dhe nderkohe duhet te kishte libra, investigime me mijera faqe dhe jo artikuj si ky qe as nuk i afrohen thelbit por merren me nje nga efektet dhe pa shpjeguar ku e ka origjinen. Nuk eshte mashtrues i thjeshte, eshte nje nga lideret e komunitetit.

  1. JA KE FUT KOT PLALKO . NUK DUHET TE BIESH NE NIVELE ZHULI O NERI . KY MULOSMANI ME DUKET SI PJELLE E MERUSHE KURVES , SHA DHE BALTOS KEDO QE MUNDOHET SADOPAK TE BEJE GJERA TE MIRA , PER TE THENE SE NUK KA TE MIRE POR JEMI TE GJITHE NJESOJ , LUGE E NJE ÇORBE TE PRISHUR .

 5. Te marresh neper goje, apo thashetheme tipike komunistesh, nje hoxhe me shkollen teoritike, e me besimin ne zot, eshte me se miri puna e shejtanit dhe kodosheve percares te besimit e perkushtimit qe kane, apo ka ky person. Ne shkrimin e ketij Mulosmani, qe e nis si me furce e lajka gazetareske, por ne fund e tregon mendje zine, shpirtin kallkan qe kane keta njerez ne drejtim te ketij hoxhe, qe bamiresine e ben me bamiresine e kontributet nga njerez qe jane shume here me humanitare se shume nga keta cmirezinj, qe perfolin per Elvis Nacin, apo per fondacionin.Me sa di e pare, une as qe e njo, apo kam miqesi, por me ate qe kam pare e ne shume diskutime rreth veprimtarise se ketij personi, mendoj qe ka dhene me shume kontribute ne te semure e familje te varfera se kjo qeveri pjelle kuqalesh. Ne ket mes, gazetari duhet ta dije se organizimi i fondacioneve behet mbi baza ligjore, te kontrolluara ne veprim, por ne fondet qe fondacioni ka, jane nje per nje te rregjistruara ne bange, te faturruara ne cdo ze, te kontrolluara nga nje keshilldrejtues qe kontrollohet nga pushteti, por qe ne administrimin monetar te fondacionit, pushteti nuk ka te drejte te orientoje.Nese dikush na hapka nje dyqan kioske, e ne se ky person drejton nje shoqeri vullnetare, u dashka te dyshojme e te hedhim balte, e dyshime. Ju qe nuk keni besim ne fe, ju qe sulmoni fondacionin, para se te diskretitoni personin, duhet te beni investigimin, e pastaj perfundimin. Edhe nje here, me shkrime te tilla , mbase me prapaskene leksionologjike, duan ta godasin bamiresin Elvis, por vetem politike bejne, e si qellim per ti sherbyer dikujt. Te varferit syte e shpresat i kane nga ai, sepse politika kete popull po e masakron, varferon, e largon, e gjemton.Sa do qe kopeja cmirexhinjeve, hileqareve, te pa fete, e bandite qe sulmojne bamiresit, aqe me shume e drejta hyjnore do godase mbi keta shpirte zinj.

 6. NJE HAJVAN QE BENE ARTIKULL PER GOMERET ME BRIRE . TI AS SA MUTI I NAÇIT NUK JE O EREMUTI . ELVISI E KA ÇDO GJE TRASPARENTE POR JU PER EFEKT PARTIE APO EDHE DASHAKEQE QINI EDHE VETEN TUAJ NE BYTHE VETEM PARTIA TE JETE MIRE APO EDHE PER KENAQESIN QE TE BENI KEQ . O ERMUT , NAÇIT NUK I RRUHET TEK PARTITE POR TEK FUKARALLIKU QE KA KAPUR KETE VEND . DOEMOS QE ME DJERSEN E BALLIT DO MENDOJE EDHE PER VETE SE NUK PRET QE TI VIJE PARTIA NE PUSHTET DHE TE MARRE NJE POST DREJTORLLIKU SI TY DHE SI SHUME KURVA QE VJEDHIN DHE AKUZOJNE TE TJERE PER VJEDHJE . JE NJE FUNDERRINE QE NUK MERITON AS PESHTYMEN NE SURRAT .

  1. Ai po shkruan ate qe eshte tu largoji pak perden qe ju ka zone syte!!! Po ehhhe kujt ti thuash miopeve, po ala nuk e kuptoni qe ai eshte thjeshte nje showman apo u kane plase llampat!!! Ai perdor fene per me ju hudh hi syve budallenjeve si disave ketu. Eshte te besoni verberishte thirrni pak llogjikes jo urrraaa

 7. Komentuesi;NERI; na qenka psikolog i besimeve, e sidomos i suites drejtuese te komitetit musliman, qe ua dikerka te perbrendeshmet, por qe na u dashkan vrojtuar nga pushteti si ne anen financiare, ashtu edhe teologjike, si terroriste,,,,apo edhe ndonje personifikim inatcor tjeter qe na shpreh urrejtjen ndaj religjionit musliman.Nese ti, komentues i nje krahu, na trego ndonje hapesire per besimet e tjera, apo se nga kush investohen, na thuaj qe aka ndonje hoxhe, turk, arab, apo nga kushi, ashtu sic i kemi ne religjionet e tjera?E si mun ti ofendosh ata perfaqesues te nji komuniteti, ,,,,ata me sa di kane mbaruar universitetet ne shkollat e lindjes per teologji, jane imame, e perfaqesues te shume xhamive, e ne se ata do kishin shkelur ne rregullat, e drejtim e besimit, mos kujto se ky sistem trashegimtaresh komunistesh te pa fe, e besim, do i lejonin qe te benin ashtu sic e komento zotrote.Per te miren tuj do ju lutesh qe te shkonit nje dite xhumaje, e te degjosh transmetimin e fjales allahur, AS, epastaj akuzo grupin e besimtareve drejtues te ketij komuniteti.Urrejtja,cinguizmi, apo trashegimenia e diturise per allahun, e juaja, NUL, eshte qartazi shkrimi botkuptimor per te tere kete religjion, e jo vetem…..

  1. Ky sistem i lejojne bejne c’te duan sepse ky sistem ka po aq lidhje me besimin sa kane keto drejuesit e komunitetit, pra ZERO. Nese ti mendon se emri Allahut shkon apo perfaqesohet ne llapen e Elvis Nacit apo Ermir Gjinishit ti qofsh. Une nuk po bej psikologji, por po flas per nje gje qe kam fakte pa fund edhe te denoncuara ne ndonje rast me emra mbiemra, shuma etj. Pushteti ku t’i gjej njerez si keta, aq te disredituar sa mund t’i perdpresh si te duash. Persa kohe j’u udhehqein juve si dele e kane kryer mire detyren per te cilen i shperblen pushteti. Hap syte nese nuk perfiton dhe ti nga therrimet qe hedhin boset e Kuranit.

  2. problemi i fese eshte se kur i gjen budalleqe thote – po shiko se dhe kjo feja tjeter ka probleme keshtu e ashtu…
   oo trap te gjithe fete nje mut jane. sdo te thote se po shave njeren mban anen e tjetres. i shan te gjtiha dhe pik se te gjitha nje mut jane.. shkence politike dhe filozofi per ato qe nuk kan mbaruar tetevjecaren eshte teologjia

 8. E.S i kërkon G.D-së… (nuk thuhet)

  G.D: ‘Po e thua sikur i ke dhënë bukë qenit. Jo si kënaqësi e përbashkët. Pis’.

  G.D: Të vish si shk….

  E.S: Epo s’të jap gjë kur qan për ish-in.

  G.D: Boll o ndyrësisë e ndyrë… Do ta shkarravis surratin…

  Është e gjatë biseda, po s’ka nevojë më.

 9. Qenka lodh mulua
  Po pse sben një analizë për taxat e shqiptareve ku shkojnë ,për çmimin e energjisë me të lartin në rajon për çmimin e ujit që paguhet dy herë se ai i rubinetit
  Është vetëm për te la halen.
  Për hotelet e spitalet që blejne oligarket
  Për Valbonen që ta kane dhi hidrocentralet.
  Për ndërtimet 40 katëshe në tiranë.
  Të paktën ky ka ndihmu ca jetime ca fukarenj ca të sëmurë. Te gjithe keto fondacione ndoshta duhet të bejne transparence
  Po ty 30 vjet ste kanë bërë transparence qeveritë që gjithë atë ekonomi te centralizuar e bene rrush e kumbulla.
  E populli ka ngel me gisht në gojë.

 10. Shkrimi per veç nje mllefi provincial nuk gjeta as gje qe te fajsonte zoterine ne fjale. Per me keq autori i kerkon shtetit qe te verifikoj se nga e kane prejardhjen parate e hoxhes. Autori ne radhe te pare ti kerkoj shtetit se nga i kane origjinen parate e politikaneve e se pari te partise se tij e pastaj po i doli koha te meret me hoxhen. Shkrim ne stilin komunist te fletrrufeve

 11. Artikull i porositur nga SPITALI AMERIKAN I cili kerkon MONOLOPOL

  I pangopur, monster, Ndyrresire qe rrenon financiarisht mjeranet qe Kane Halle shendetesore.

 12. Shkrim qe kushton dy leke . Duhet me paguajtur qe te ta botojne ose eshte shkrim i porositur vetem per te hedhur balte . Pak ka per te shkruar per politikanet qe ja moren frymen ketij vend qe vete e flet per Efendiun? te pakten Efendiu i ka bere ca gjera te mira dhe po bene shume te tjera por nuk ja ka fut doren ne xhep asnjerit .

 13. EDHE DILETANT ME QENE NUK DO SHKRUAJE NJE PÇAVURE TE TILLE . ASNJE FAKT ASNJE DOKUMENT VETEM HAMENDESIME DHE HASHAKEQESI. DHE TE MENDOSH SE NESER , TI ,DO JESH DIKUSHI NESE VJEN PD NE PUSHTET ESHTE PER TJA BERE BAM . TE UDHEHIQESH NGA NJEREZ QE DINE VETEM TE BALTOSIN , NUK JA VLEN AS TJU VOTOSH .

  1. Tamama nuk ja vlen me i votu .lexon kete shkrim idiot dhe te duket sikur lexon Meron ne versionin PD . Shpif , akuzo , perlyej gjithkend dhe bej para ne kurriz te idioteve qe vene partine para dinjitetit . Keto lavire te tipit mulosmani do na udheheqin neser . Ptuuuuuuuuuuuuuuuu … te qifsha ropt o mulosmani i kurves

 14. Ky vend ,ky popull ,ky komb paska nxjerre me shumice gazetaruce -llapaqene-te cilet shkruajne -pacavure-per interesa te te tjereve vetem duke marre ndonje -kocke -per te lepire.O gazetaruci i bythes, po pse nuk shkruan per monstrat e pushtetit ,ministrat dhe deputete ,politikane te te gjithe kraheve qe u pasuruan me vjedhjen ,grabitjen e pronave te ketij vendi,duke marre tendera ne miliona euro ,duke gllaberuar leket e taksa-paguesve shqiptare por shkruan per njeriun qe i cili ka bere dhjetra e dhjetra bamirsi,a e ke ndjekur emisionin-Shqiptaret -per Shqiptaret o gazetaruc medioker,apo kjo nuk te hyn ne protokollin tend prej -pacavuristi-te paguar.Ka blere spital ,po hab biznes syzash etj etj .shkruan ti o qen i zgjebosur ,por a ka marre ndonje leke nga buxheti i shtetit ky njeri ,aka perfituar ndonje tender nga qeveria??.Jo o derdellites me pagese.Ty edhe ata qe te kane shtyre qe te shkruash keto zhagarravina u ka hipur ndjenja e -Zilise-,Xhelozise.dhe konkurences .Sepse Elvis Naci eshte njeriu model qe i duhet shoqerise shqiptare.

  1. Stalin respekt per ty i lexoj komentet e tua me respekt por ketu e ke gabim ky shkruan dhe per pislliqet e pushtetit, kurse ky mashtruesi eloquent eshte bo shtojcw e edvin baxhelles hiqet si hoxhe por jo une prape te respektoj ty

 15. E LEXON SHKRIMIN JEVGU I GJIROKASTRES DHE VE DHJAME SE I DUKET VETJA ME I NDERSHEMI NGA TE GJITHE HAJDUTET . JE BO PER TU MESHIRUAR O ERMAL MULOSMANI , JE VEGEL NE DORE TE POLITIKES O GJYNAFQAR .

 16. Injoranca shqiptare s’ka kufi! Me kaq po e le. I mjeri gazetar, po i thumbojne veshet nga sharjet dhe fyerjet…po ku te lene shqipot te kesh mendim kritik dhe t’i shohesh gjerat me dyshim…edhe opinionet duhet te jene uniforme, se ndryshe te shpallin armik te popullit.

  Edhe nje fjali, nje fjale e urte thote: bej nje te mire dhe hidhe ne det. Bamiresite nuk ekspozohen duke bere spektakel. Po kujt t’i flasesh…

  1. Këta që shajnë si rrugaçë janë njëlloj si ato sufllaqexhinjtë e edvinit, vetëm se janë më injorantë e më të egër, pra vetëm bishti u mungon.

   1. Ti ne radhe te pare duhet te vesh emer mos shkruaj paemer se je me dinjitet mos u bo si dobici tjeter i edvinit dhe sa per elvisin mulosmani ka te drejte mos bjere preh e mashtrimit eloquent te tij te respektoj po indentifikohu

 17. “Elvisianet”( mesa duket kjo puna e ndjekesve qe thote Ermali eshte e vertete) ne sulm. Te gjithe te njejtat argumenta idiote se pse ky gazetari qe merret perdite me qeverine nuk merret me qeverine. Nuk e kuptojne keta mjerane qe qeveria nderrohet por institucionet e besimit jane aty, dhe ne qofte se degradojme ne relativizem te tille ku korrupsioni duket i pranueshem edhe nga liderat fetare atehere kemi nenshkruar garancine qe as femijet tane mos shohin kurre nje qeveri me te mire se kjo. Nuk j’u duhen syzet e Elvisit per te pare mjerimin ku con kjo mendesi.

 18. Gazetari shkruan mendimin, apo imponimin dhe interesi? Ndershmerine e gazetarit ti i nderuar komentues, ALDO, duhej ti besoje kur ka dhene fakte qe zoteri ELVISI vertetohet qe na paska vjedhue, apo shperdoruar parate e bamiresise te cilat vijne nga besimtare te cdo lloi per ndihma direkte per te vuajturit e ketij sistemi qe i ka cuar ne sgrop shume familje.Ju si ateiste, ne besim e ne jeten e perditeshme, me kanibalizmin antishpirteror qe kini, apo kultivoni. me sa duket keni kenaqesine ne mjerimin e vuajtjet e njerezve te ketij vendi, e andaj shpreheni me fjale aniti fetare e shpirterore ndaj nje personi, qe me se shumti eshte prane halleve te mjeraneve qe nuk kane as buke, e shtepi.Ju, e disa si ju, kuptohet qe kerkoni te baltosni personin, e nepermjet tije edhe besimet qe jane te trasheguara nga ky popul, por nuk do mund te realizoni percarie apo konfuzione ne religjiozet tona duke e turbulluar me politikane, e politike shteterore, sepse dihen se kush, e nga kane ardhe ky soj,,,,,nga katilet anti fe, qe ti me sa duket i ngjan shume.

 19. Une nuk e di a vjedh leket e ndihmave apo jo Elvisi (Jam 99% i sigurte qe po).
  Por di dy gjera te sigurta per kte Elvidin
  1. i con femijet te Turgut Ozal me nga mbi 5000 euro viti *3 bejne mbi 15000 eur ne vit
  2. Di qe perpara se ti futej rruges se Fese, ketu e 20 Vjet perpara, ne rinine e tij te hershme ky pas qene Xhepist ordiner. Pasi filloi te meret me Fe e la ate pune.
  Sic i thojne asaj shprehjes, zesi vdes me shpirtin…
  Po te jete vertete burr i mir ky Elvisi I ben publike te gjitha te ardhurat dhe pronat e tij dhe ne kete menyre ia mbyll gojen te gjitheve. Mendoj se kete ia detyrohet edhe atyre qe i kane dhene mbi 6 Milione EUR te fituara me djersen e ballit.

 20. Ore ti, me leket e tjereve edhe qeveria e ben ndonje bamiresi. Nderton banesa sociale, sheron ndonje nga gripi, por problemi eshte qe pjesen me te madhe i vjedh, fiks sic ben ky Imami. Po te pakten qeveria vjedh leke qe i merr me dhune, ky vjedh leke qe i merr me mirebesim. Kjo nga ana morale eshte rrenuese komplet.

 21. Injorantet po nje kunderargument kane kur i kritikon. Te thone o po shiko se dhe ky tjetri ben keshtu.. njelloj analogjia dhe per turmat arabe me komentet pro elvis. Kur i shan fene thone o se dhe kisha me papen vjedh. Kur i shan elvisin thone o se dhe politikanet vjedhin..
  Gdheja nuk merret kurre me argumentin te cilin po e kritikon por devijon ne paralelizma.
  Ky ftyrmuti qe na hap dyqan super lux e din mire qe ne shqipri njerezit skane te hane, se vete i merr ne emision duke i treguar publikut kushtet mizerabel qe jetojne e me vone ti strehoje ne shtepira me leket e te tjereve. Super paradoks apo pastrim parash. Ku jane organet ligjore qe hetojne?

  Sa per komentuesit pro elvis kuptoj qe shqiprise i duhen shume vite per integrim si popull

 22. IPA GDHENDUR, mos na u hidh ne sulm, sepse e themi nga nje fjale e mendim per bamiresin, por te behen llogarite sic thoni ju sigurimsa kuqalesh, sepse ini te trashe, e dini vetem te mbroni monstruozet e medhenj te rilindjes tuaj ne vjedhje e baterdi te lekeve e taksave te popullit, e doni te hidhni eter , qe te shperngulni vuajtjet ne sulme ndaj bamiresit, te cilin me mire, se ju e kushdo, e njohin ata, dhe nje mase e madhe nga hallexhinjte qe ka ndihmuar, e ndihmon.Sa per nje komentues, qe e akuzon se harxhon kaqe, e aqe per femijet eshte nje shpifje e fryrje e qellimeshme. Jua ka thene te tereve ju maskarenjeve qe i qani hallin ketij kaloresi qe me deshire, me vulnetin e besimit qe ka po jep kontribut( sigurisht nga humanizmi njerezve humaqe kontribuojne) ka dhene e jep ndihma ne kalimin e veshtiresise qe sot kane hallexhinjte, e ju, ujqer, te pa bese, katile, e ideolloge te se keqes, kontriboni ne vazhdimin e vuajtjeve te ketij populli, e kenaqeni me ate, . Shkoni e kontrolloni menyren e administrimit e financimit te fondacionit dhe pastaj sulmoni sipas stilit tuaj kodosh. Cdo mendim, sulm, apo siguri gjoja tuajat ne drejtim te sulmit ndaj Elvi Nacit, ka prapvije, e influence ekonomiko_politike, e biles anti fetare ne prapaskene.Shihni ndershmerite tuaja, e te njerezve tuaj per rreth,,,,,,,,, shihni banditizmin e kesaj qeverie, beni balancen e pastaj hidhuni tek ELVISI, se do u plase konfuzioni qe hidhni ne komente , ZHURMAXHINJ, ATEISTE.

  1. Cfar eshte shpifje o maskara, qe elvisi i ka te 3 femijet te Turgut Ozal, apo qe atje eshte mbi 5000€ viti per cdo femije? Para se ta akuzosh tjetrin per shpifje kontrrolloi mir faktet. Meqe ti e dike qe qenka shpifje na trego ti pra se ku i ka. Robt si puna jote jane gati te thone dhe qe eshte shpifje dhe qe dielli lind nga Lindja. Per mua problemi nuk eshte Elvisi, pasi maskarenj ka sa te duash gjithandej, problemi jane kto budallenjt qe i japin paret dhe i besojne verberisht. Edhe feja Islame e thote qe vetem Zoti eshte i pa gabushem, ndersa njeriu bene gjithmon gabime, pra hapini syte perpara se te jepni leke.

   1. AS nje nderhyrje. Kostoja te turguti eshte me afer 3mije eurove sesa 5 mije eurove. E dyta a ke info se nga youtub facebook etj Elvisi fiton jo me pak se 5mije Euro ne muaj. Ne drite te ketij informacioni a ndryshon ndonje gje per ty?

    1. Tani nuk e di une se sa eshte, nuk jam perditesuar me cmimet e fundit, por kur kur i ka cu femijet ai, para disa vitesh aq ishte, 5000-5500, mbase ka dhe opsione me te lira, por shoket e klases te femijve te tij nga kaq kane pagu (nuk i ka te gjithe femijet me 5000 pasi njeri me duket se eshte te parashkolloret, a dicka e tille).
     AS nuk e njof fare kete Elvisin, e kam taku disa her nga afer ne rrethana te tjera (dhe nuk eshte e vertet qe leviz me eskorte sic pretendojne disa te tjere, mbase e ka mare mbas Termetit, kete nuk e di), por nuk e kam pa ndonjehere ne You Tube.
     Ku e di ti se sa fiton ai nga YouTube, a e ka bere puplike kete gje Elvisi, a ka paguar taksa ky palo besimtar per kto para te fituara, apo nejse??
     Pastaj ai numri i shikimeve edhe mund te blihet (nuk po them qe ai e ka bere kete gje, pasi nuk e di) shume “Kengetare” nga Shqiperia e blejne numrin e shikimeve.
     Une kam disa shoke qe bejne te njejten gje qe ben Elvisi, me kto shoqatat gjasme bamirese dhe kulturore, dhe e kam pare me syt e mi se si jane pasuruar brenda 1-2 vitesh, me rroga super te majme dhe me abuzime.
     Une nuk e di me 100% nese eshte hajdut apo jo Elvisi, pasi nuk e kam hetuar ate, por menyra sesi sillet ai me ben te besoj qe eshte.

 23. IPA GDHENDUR, mos na u hidh ne sulm, sepse e themi nga nje fjale e mendim per bamiresin, por te behen llogarite sic thoni ju sigurimsa kuqalesh, sepse ini te trashe, e dini vetem te mbroni monstruozet e medhenj te rilindjes tuaj ne vjedhje e baterdi te lekeve e taksave te popullit, e doni te hidhni eter , qe te shperngulni vuajtjet ne sulme ndaj bamiresit, te cilin me mire, se ju e kushdo, e njohin ata, dhe nje mase e madhe nga hallexhinjte qe ka ndihmuar, e ndihmon.Sa per nje komentues, qe e akuzon se harxhon kaqe, e aqe per femijet eshte nje shpifje e fryrje e qellimeshme. Jua ka thene te tereve ju maskarenjeve qe i qani hallin ketij kaloresi qe me deshire, me vulnetin e besimit qe ka po jep kontribut( sigurisht nga humanizmi njerezve humaqe kontribuojne) ka dhene e jep ndihma ne kalimin e veshtiresise qe sot kane hallexhinjte, e ju, ujqer, te pa bese, katile, e ideolloge te se keqes, kontriboni ne vazhdimin e vuajtjeve te ketij populli, e kenaqeni me ate, . Shkoni e kontrolloni menyren e administrimit e financimit te fondacionit dhe pastaj sulmoni sipas stilit tuaj kodosh. Cdo mendim, sulm, apo siguri gjoja tuajat ne drejtim te sulmit ndaj Elvi Nacit, ka prapvije, e influence ekonomiko_politike, e biles anti fetare ne prapaskene.Shihni ndershmerite tuaja, e te njerezve tuaj per rreth,,,,,,,,, shihni banditizmin e kesaj qeverie, beni balancen e pastaj hidhuni tek ELVISI, se do u plase konfuzioni qe hidhni ne komente , ZHURMAXHINJ, ATEISTE.

 24. Mulosmani Shpreh nje opinion qe mbizoteron dhe ka te drejte. Keta qe shkruajne kunder jane zarat e ketij hoxhes “pasanik” me leket e varfanjakeve!

 25. Evgjiti i termetit i beri pallatet, beketi i mori leket vilma erdhi nga tirqia? Mbreteria e thundrakeve dhe bishti i dhelpres.

 26. Per te kerkuar e shprehur te verteten eshte shume e veshtire, per ta deformuar e interpretuar, keshtu sic ndodh ne shume komente megallomanesh te pa fe, e besim, eshte lehte. Keta tipa rrezik se i bejne llogarite njerezve se sa luge kane, , e menyren e jeteses duke ua anatemuar me iluzione e shpifje cmire, e inatcore. Kjo, u vjen sepse jane njerez sigurisht, por edukimin, horizontin, pergatitjen shpirterore e shohin me cinguitetin e tyre te pa zhvilluar ndofta nga ana teologjike…. Te perfolesh per perkushtimin ndaj besimit qe ka nje person, ben gabim te madh sepse ate nuk e dijme as une as edhe ju perfolesit tendencioze. Persa i perket administrimit te fondacionit, ate e kane ngritur e perkrahur, e qe japin pa rreshtur donacione ne ndihme te vobekeve pa patur paragjykime si keta dyshuesit apo baltaxhinjte anti VIS.Per sa i perket administrimit te te ardhurave ne fondacion, di qe aty eshte ngritu nje bord drejtues nga kontributoret, e qe kontrollohet levizja e te ardhurave nepermjet bangave, te cilat jane shume te kontrollueshme. Bujrum, ju dyshues, sulmues tendencize, investigoni, dhe ja tek e kemi te perfolurin nga gojet e qelbura te ateisteve. Dyqan kam hapur edhe une, e shume te tjere,por nuk na keni akuzuar, kete9 VISI0 e sulmoni sepse eshte imam predikues i besimit qe ka, dhe se drejton fondacionin qe sot eshte me kontribuesi per fukarejte, e ketu mbase ju qe nuk lexoni librat e shenjte, analfabete shpirterore, e keni qellimin per ta sfumuar e likujduar, ne ndihme te ndonje institucioni tjeter bamiresie, ndofta dhe politike.Sot prandaj vuan ky popull, se ne luftojme bamiresit jashte politikes qe jane me avangurd ndaj ndihmave te mjerimit qe e kane cuar kete popull.

 27. Lulzim Basha nuk hyri në procesin e zgjedhjes së Kryrprokurorit të ri, por Parlamentin e kthyen në tym e zjarr vetëm për të mbrojtur Adriatik Llallën.

  Sot, e gjithë ajo betejë ka përfunduar pa lavdi, e bashkë me Llallën kanë humbur Sali Berisha e Ilir Meta, por edhe Lulzim Basha që e mbrojti me trupat e deputetëve të tij.

  I mbani mend panelet me “gazetarë” të Llallës që sillnin info për narkotrafikun e lidhur me Ramën te Fevziu që vetëm flisnin e flisnin? Ku janë tani, po si nuk bëri kush nga këta xhanëm një kronikë a një shkrim për të dhënë më thellë sesi u pasurua Llalla e pse ja sekuestroj SPAK?

  Ja ky është standardi realisht i devijuar dhe hipokrit i kësaj politike dhe beteje mediatike që do të quhet në historinë e Shqipërisë si “Lëvizja Llalliste”. Po pse e kanë qepur xhanëm?!Xixa bythelipirsi i lulzimes tani e dhe i elvisit te nacit ne mbrojtje te ketij pushti islamik duroni dhe pak dhe do shikoni se kush eshte elvisi i lulzimes

 28. Si i anti IPAEMER, qe me permend vazhdimisht, mbasi kjo xixa ime i djeg shume ketij kopili i paemer, me gjak te poshteri te trasheguar, si gjithemone jo me banalitet se kete se kam ne gen, por me ato, e ate qe ky kodosh, hijene e bijeve nga vjen, gjithemone me perfol pa me dhene as me te voglin argument bindes, por vetem me ato qe meso, apo ia shperfaqin banditet e partise se zeze qe kemi ne pushtet.. Une, xixa gjithemone ne komentet e mija kam dhene opinioni rrealist te jetes, e ngjarjeve te vendit tim, se si floma e zeze e ketyre qe ti perkrah, eshte pasqyra e komenteve te perdala te tuat,. TI, faqe zi, bandit apo drogmen a kondrabandist i partise qe mbron dukesh qe je butak apo krimb i halese nga ke dalur, mbasi edhe si i paemer je kodosh, kuqal.Per se une mbroj VISIN/ _- per kete situate, apo gjendje ku jemi, apo ku shume familje jane ne nevoje, di, e kam pare qe zoteria u eshte gjindur prane brenda mundesive te fondacionit, pra une se quaj vehten si ju qe perfaqesoni te tera ligesite, ashtu sic na i keni propaganduar,,,,,Qe pa buke, uje e drita te rrime, pa vetem ju( partia qelbesirave) te ini ne krye. E kupto ti dobic, se sa mbrapa je me kohen e ne kohe,.Andaj ju, e shpura juaj si vleni ketij vendi, horra lindet, horra erdhet, e horra do ikni, sepse fundi eshte shume afer, por fatkeqesisht, ndofta nuk mbetesh ne keto shina mendje kuqalesh. Dhe mos provoko me me ofendime, sepse fjalori eshte ketu, e mbase dalim edhe jashte tij, per tipin tend. ZUZAR, PALEVOZ, Rilindas i qelbur,,,,,

 29. Si i anti IPAEMER, qe me permend vazhdimisht, mbasi kjo xixa ime i djeg shume ketij kopili i paemer, me gjak te poshteri te trasheguar, si gjithemone jo me banalitet se kete se kam ne gen, por me ato, e ate qe ky kodosh, hijene e bijeve nga vjen, gjithemone me perfol pa me dhene as me te voglin argument bindes, por vetem me ato qe meso, apo ia shperfaqin banditet e partise se zeze qe kemi ne pushtet.. Une, xixa gjithemone ne komentet e mija kam dhene opinioni rrealist te jetes, e ngjarjeve te vendit tim, se si floma e zeze e ketyre qe ti perkrah, eshte pasqyra e komenteve te perdala te tuat,. TI, faqe zi, bandit apo drogmen a kondrabandist i partise qe mbron dukesh qe je butak apo krimb i halese nga ke dalur, mbasi edhe si i paemer je kodosh, kuqal.Per se une mbroj VISIN/ _- per kete situate, apo gjendje ku jemi, apo ku shume familje jane ne nevoje, di, e kam pare qe zoteria u eshte gjindur prane brenda mundesive te fondacionit, pra une se quaj vehten si ju qe perfaqesoni te tera ligesite, ashtu sic na i keni propaganduar,,,,,Qe pa buke, uje e drita te rrime, pa vetem ju( partia qelbesirave) te ini ne krye. E kupto ti dobic, se sa mbrapa je me kohen e ne kohe,.Andaj ju, e shpura juaj si vleni ketij vendi, horra lindet, horra erdhet, e horra do ikni, sepse fundi eshte shume afer, por fatkeqesisht, ndofta nuk mbetesh ne keto shina mendje kuqalesh. Dhe mos provoko me me ofendime, sepse fjalori eshte ketu, e mbase dalim edhe jashte tij, per tipin tend. ZUZAR, PALEVOZ, Rilindas i qelbur,,,,,

  1. O xixe o spiun i gazidedes. Po ti nuk je realist o kellire. Ti do qe te spiuonosh robt prap dhe te kesh prap leje arme. Ik moj kerme de deri ktu te telefoni po me vje era.

 30. Ky elvisi tipiku sharlatanit qe ky vend pjell me shumice. Rrapusj xhaferri sudja veda elvisi nje soj jane. Kti esht tja qish ate grun bythqirit mutit

 31. Per replike kuqalit, me goje gjerizi, i dale nga qelbesirat rilindase IPAEME, i lindur por edhe sot i kamufluar per te fshehur e mbuluar ato qe ka bere babai, apo dhe vete, me quan spiun te Gazidedes, gje qe se kam bere kurre e sdo ta beja, por me mire nje spiun i tija( Gazidedes. se sa i Hazbive, e soit te tyre, qe jane edhe sot. Ti, fytyre, e goje me ndergjegje KLOSI, dukesh qe je fundrine e kohes nga qe akoma ke terminologjine e trashegimit genit, por edhe te veprimit te sotem te partise tende te rinovuar ne emer, por me permbajtje te thalmit kuqal. Une ne komentin tim, as kam dhene mendime survejimi, apo ndjekje, por as kam akuzuar njer ne kete drejtim. TI, perfaqesues i qelbesirave ne kete portal, vazhdimisht je nje provokatore i shpifur e i dale boje. Shpesh hedh ne komentet e tua fabrikacione e shpifje qe i fabrikon fabrika tuaj e partise qe ka vetem nje emer, e permbajtje,,Jeni po si baballaret tuaj nga cdo front, vetem emerin e kostumin keni nderruar se ne gen, e perbrenda jush eshte akoma ligesia komuniste, e hakmarrjes ndaj njerezve.Ju, qelbesirat e kohes se soteme te kesaj demokracie qe cdo dite mundoheni ta verboni, e sfumoni, jeni tenja e demokracise. Kjo mese e vertetuar nga veprimet e propaganda tuaj e trasheguar. I kemi shume qelbace, krimba te kuq haleshe qe na vertiten si puna jote, por me dinsefektimin ne kohe, e sqarimin se kush jane spiunet, apo rilindasit e kohes qe kane kthyer historine e demokracise ne duart e tyre, se shpejti, do i merrni rruget e tatepjetes qe te rrukulliseni per te mos me u patur me ne sy, apo neper kembe. E di, qe je i gateshem te me konder vihesh, e di se pergatitesh nga suflere te politikes tende te qelbur ne bodrumet, apo bunkeret trashegimtare, por mua ju, e shume si ti jeni vetem vemje e asgje me teper.

 32. Ky tipi shume holle e paska shtjelluar ceshtjen,po ka harruar te thote qe po shkruan nje perralle ne nje nate dimri.
  E para, ka guxuar te hyje ne mendimet e dy prinderve qe besoj as nuk i njeh,jo me te kete shtjellar historikun e emrit.
  E dyta, guximi(me falni,po prej budalli) per te analizuar e shpifur pa fakte(ose te kerkoj falje ose mund te perfundoi dhe ne proces gjygjsor per shpifje)…po nejse kohe te veshtira…nuk besoj se ka nge njeri te harxhoj energji me kete palaco…..qe me thene te drejten e ka shpalosur inferioritetin e vet ne formen me shemtaraqe…
  populli thote: Qent le te lehin,karvani ecen perpara.

 33. Malesori po pati cmire, eshte gjeja me e shemtuar ne bote. Ky duket qe eshte gati me vra dhe baben e vet per me hyp ne kale. Zoti na ruajt

 34. Te gjitha cfare ka thene jane te sakta! Te gjithe keta pseudo bamiresit ne Shqiperi duke filluar nga ky “Hoxhe” dhe djali i Shkelqim Hajdarit duhen hetuar, se ku e çojne koken per te fjetur ne darke! Nqse shkojne te flene ne ndonje vile 500 mije euroshe ne Rrolling Hills atehere qenka biznes mashtrimi shtirja si bamires! Kot i keni dale ne mbrojtje se hetimi me i thjeshte i zbulon, sidomos djalin e Çim Hajdarit qe e quan veten CEO. Non profit organizations nuk kane CEO o maçok por bord administrimi.

  1. Me sa shoh e njihke tamam nipin e laskes
   Sa per dijeni shkelqim hajdari eshte me none dhe babe jevge ne gjendje civile une i kam njohur
   Por laska nuk e boni me te shoqin cimin por me ismail malajn me nje fjale dobic
   Kjo nuk eshte goje dhene por realitet
   Ky qe thua ti ishte kryetari i fermes se laknasit dhe qiu lasken qe lindi cim dobici
   Dobici cim nuk i flet asnjerit ne fisi se i ka jevgje te zinje sterr
   Dhe u martu me nje nga laci rrospi 24 karatesh jo me llafe katuni por fakte dhe qe thua ti nuk ka djale mo te lig se hajdari se ismaili ishte nga mallakastra dhe e joma bythezeze e kupton cfare mostre del
   Prandaj te gjithe komunistat jane te shkartis me arixhi prandaj ja monstra dhe goje piste po ti shohesh ne pergjithesi, se jane perzierje rracash
   Me nje fjale rrace muti prandaj cuni eshte kryemashtrues me keq se i jati dhe jetojne ne lluks qimi ka fabrike birre e di ti kete te pershendes

 35. nuk thot populli qente le te lehin e thone te gjith bythqirat sufllaqexhinj neper komentet e klyshit anetes.. po dhe ti nje far si kto je.. bythqir sufllaqexhi i hoxhes hajdut

  1. Adolf, e ke gabim. Bota ka papen dhe shume te tjere qe jane udheheqes shpirterore. Elvisi eshte thjesht nje i tille, shyqyr qe doli nje mysliman me mesazh te qarte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu