• |
ide | kryesore

Detaje nga vrasja tronditëse/ “25-vjeçari nuk i drejtoi armë policëve, e vranë duke u larguar me vrap”

Arkiva, Lajme, Të fundit

Detaje të reja zbulohen nga ngjarja tronditëse e ditës së sotme, ku një 25-vjeçar u vra nga policia fare pranë banesës së tij pasi tentoi ti largohej me vrap.


Shtohen dyshimet se policia manipuloi ngjarjen, duke thënë se qëlloi për vdekje të riun pasi i kërcënoi me armë dhe se arma u gjet më vonë aty pranë.


Sipas gazetarit të kronikës së zezë Driçim Caka, duke u bazuar në pamjet filmike të bizneseve pranë vendit të ngajrjes, i riu shfaqet duke vrapuar dhe në asnjë moment nuk ka shfaqur rrezikshmëri ndaj policëve. Sipas gazetarit 25-vjeçari u ekzekutua vetëm 50 m larg banesës së tij.

“Policia e Shtetit vrau një djalë të ri të pafajshëm. Në asnjë moment nuk dallohet në kamerat e sigurisë se ai i drejtoi armën policëve.

Në asnjë moment nuk u pa që ai të sulmonte policët. Në asnjë sekuencë të kamerave që u fshehën, ai nuk shfaq kërcënim, por vetëm ikën me vrap. Po po, ikën me vrap nga frika e një gjobe karantine ndoshta…

Edhe nëse kishte pistoletë (duke besuar versjonin e Policisë), ai e kishte hedhur shumë më parë, prandaj polici nuk kishte pse ta qëllonte. Efektivi i Policisë nuk qëlloi në ajër, nuk zbatoi procedurën duke e qëlluan në këmbë.

50 metër ishte larg 25-vjeçari nga dera e banesës. Fati deshi që rruga t’i pritej në mes dhe nga kush: Policia e Shtetit, ata që duhet të na mbrojnë. Arrestimi I policit është minimalja që duhet bërë. Përgjegjësia është akoma më e madhe…” – shkruan gazetari.

13 Comments

 1. Atentat shume sinbolik i Ruçëve qe vrisnin 4 vete ne 1991 ne Shkoder – ne diten e 8 Dhjetorit!
  Urime urime!

  1. Me leberit nuk ke pune bythqim! Sa per dijeni nuk kane pune fare me turkun apo me islamismin qe e gjen me shume ne Kavaje,Fushekruje, Lac apo Tropoje..Sot ne polici jane me shume nga veriu se nga jugu. po kjo nuk do me thene asgje..Mbyll halen se po ben lojen e Rames ..Ta perseris, buthqim, se nuk meriton tjeter emer!

   1. elio nuk e di si i ke numeruar se nga jan me shum…. personi qe kish gjuajtur u tha qe ishte nga tepelena…ok? as kjo s do me then asgje…

  2. Se kush ishte kafshe turko ismlamike duhet lexuar historia. Jugu ka qene vatra e levizjeve me te medha ndaj kujdo pushtuesi. Po kujt i thua, koketrapezave?

 2. Keshtu eshte kur merr police nga Tepelena-laberia, mbetje Turko -islamiko -komuniste, rrace inferiore 🤮🤮🤮

 3. 25 Vjeç !Vritet ne hyrjen e shtepise se tij !
  Kjo eshte fryma qe krimineli monster Edvin Rama dhe mekebesi i tij kriminel Aleksander Lleshi,si Minister i Brendshm,kane tejçuar te njesite kmeriste te partise socialiste,tanime te veshur me uniforme polici !
  Ku eshte ndryshimi me kohen e pushtuesit fashiste Italiane,qe vrane Sulon ?!
  Zoti mos paste meshire ndaj vrasesit,vrasesve qe po e bejne çdo dite kete pune me popullin e tyre!
  SANDER LLESHI ?
  PO ,Vertete polici ka fytyren tende,nje vrases i dehur nga pushteti dhe arroganca !
  Ti je i tille,vrases dhe komit,nga ata qe jemi mesuar te shohim ne filma!
  Fytyre e neveritshme,dil e thuaj nenes se djalit monster se polici jam une ?!
  Dil e thuaj popullit Shqiptar se e vrava une ?
  Vrate nje 25 vjeçar qe nuk donte te gjobiteshe apo te shkonte ne gestapot tuaja se nuk kishte maske apo kishte kaluar oret fashiste te ndalimit !?
  Kjo nuk do ishte e mundur pa ju monstra qe i besuat nje te semuri mendor drejtimin e ketij vendi ?!
  Kurre mos pafshi dite,asnje nga ju !
  Ne nje menyre ju jeni vrasesit e vertete te 25 vjeçarit !

 4. Viktima i denuar me pare per pengmarje.
  Ora 2 e nates.
  Nuk i ndalon policit.
  Ne vendngjarje gjendet nje pistolete.

  Keto jane faktet. Gjithsekush ta beje vete llogarine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu