• |
ide | kryesore

Lul Berisha flet nga arratia: S’kam lidhje me vrasjet e Klodian Saliut dhe Vajdin Lamajt. Sulm për qëllime politike, e sfidoj SPAK-un!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Berisha ka reaguar ekskluzivisht për News24 nga arratia për akuzat nga SPAK për atentatet ndaj Klodian Saliut dhe Vajdin Lamajt të 15 viteve më parë. Në një mesazh ekskluziv për gazetaren e News24, Klodiana Lala, Lul Berisha thotë se është i hapur për drejtësinë, por s’ka asnjë lidhje me ngjarjet kriminale. Ai e cilëson të gjithë këtë si një sulm për qëllime politike dhe se e sfidon SPAK që t’i vendosë përpara prova e fakte që e implikojnë në këtë ngjarje.


‘’Lulzim Berisha në një mesazh pak minuta më parë për News24 thotë se është i hapur për drejtësinë, po s’ka asnjë lidhje me ngjarjet kriminale. Thotë se nuk ka asnjë lidhje me vrasjen e Klodian Saliut, pasi kur ka ndodhur ishte për kurim në një spital në Turqi. Faktet ja ka bërë të ditur Krimeve të Rënda. Për vrasjen e Vajdin Lamajt, ai e mohon kategorikisht implimin. Kërkon nga SPAK t’i vërë në dispozicion prova dhe fakte që e implikojnë. E gjitha kjo thotë se është sulm për qëllime politike ndaj ij. Nuk dihet nëse do vetëdorëzohet, por deklaron se SPAK duhet t’i vendosë prova përpara sepse po e fut në hasmëri me persona të ndryshëm. ‘’- tha gazetarja Lala./ BW


8 Comments

 1. Po ti je I paster si Dakua akullore ,ty te bien kot ne qafe, eeeee po ca ke vrare ti nja dhjet pesmbdhjet njerez hic asgje ti je qelibar oh qe ato lote qe jan derdhur nga ato nena qe u ke thar shpirtin ti ,u befshin lum qe te te marri ty dhe te gjithe cfar ke ti o kriminel bastard me kuc dhe me mac.

 2. Pasuria e Vangjush Dakos te çon ne gjurmet e pasurise së Lul Berishes(Motrës së tij),ne mes te Durrsit.
  Ortaku i Vngjush Dakos,Lulzim Berisha,u lirua me kusht per shkak te nje “semundje te rende”!Per te njejtin
  shkak jan liruar Idrit Taullai dhe Endrit Dokle dhe shumë kriminele te tjere,qe ne SHBA do perfundonin ne
  karriken elektrike.Edhe krimineli Emiliano Shullazi po behej gati te lirohej,se vuante nga nje semundje e
  rende.Nese Vangjush Dako denohet,un do ta takoj ne burg,deklaroi drogaxhiu Edvin Escobar D’Rama.

   1. Drejtesia e Berishes 2016-en?!Sali Berisha e futi ne burg ate.
    Lul Berisha eshte liruar nga burgu ne Dhjetor 2016,me nderhyrjen e Vangjush Dakos dhe me urdher te Edvin Escobar D’Rames.Kuptohet perse,sepse pas 6 Muajsh ishin zgjedhjet.

    1. Po ci jep pergjigje atij dangalli ohh zigur
     Tani eshte tremb ai se e krefin mo mire te shkoje ne burg vete koke tullumbaci
     Se shume shpejt ja degjoni krismen e gjurmo. Altini koma komes mos te bohet merak e shiko si thote mos me futni ne hasmeri ahh rrace e poshter
     Kush ju lajmeroji ate thuaj apo zullapi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu