• |
ide | kryesore

Pandemia në Serbi, 8 mijë raste të reja dhe 57 jetë të humbura

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

7,818 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në Serbi gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa kanë ndërruar jetë 57 njerëz.Theksojmë se 289 pacientë po marrin trajtim në spitale përmes aparateve për frymëmarrje. Deri më tani, 2.062 njerëz kanë vdekur gjersa shkalla e vdekjes është 0.88%.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu