• |
ide | kryesore

Angelina Jolie, mesazh për gratë që abuzohen

-Instant, Paparazzi, Slider

Angelina Jolie, së fundmi ka përçuar një mesazh të fuqishëm ndaj grave.


Kjo pati të bëjë me ato që abuzohen gjatë festave, ndërsa Jolie bëri thirrje që të mos heshtin, shkruan Daily Mail.


Si pjesë e detyrave të saj të United Nation për fushatën e saj 16 Ditëve të Aktivizmit, tha se gratë duhet të “flasin me dikë, të përpiqen të gjejnë aleatë dhe të lidhen për raste urgjente”. Në këtë mënyrë ajo tregoi se të abuzuarat bëjnë përpjekje për të mbrojtur veten dhe fëmijët e tyre mes situatave potencialisht të dhunshme.

Ndërkohë, për të tjerët persona aktorja kërkoi që të kenë durim, teksa dëgjojnë historitë e trishta të dikujt tjetër.

Në këtë mënyrë, sipas saj, do të mund të ndihmojnë personat që abuzohen në mënyra të ndryshme. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu