• |
ide | kryesore

Arrestohet shqiptari me 53 kilogramë drogë në Itali

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 46-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Frosino të Italisë, pasi u kap me 53 kilogramë drogë në makinën e tij.


Sipas mediave italiane, shqiptari e kishte fshehur sasinë e drogës, kanabis, në dy jorganë dhe e i kishte mbështjellë.


Sapo shqiptari u ndalua nga policia ai ka shfaqur shenja nervozizimi, duke detyruar efektivët që të bëjnë kontroll më të hollësishëm.

Droga e mbështjellë me jorgan ishte e vendosur në pjesën ku qëndrojnë pasagjerët. Po ashtu policia edhe një pjesë tjetër të drogës në bagazhin e makinës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu