• |
ide | kryesore

Kancelarja Angela Merkel shpallet gruaja më e fuqishme në botë

-Instant, Lajme, Planet

Kancelarja Angela Merkel është shpallur gruaja më e fuqishme në botë. Revista amerikane ‘Forbes’, ka publikuar emrat e grave më të fuqishme në botë për vitin 2020 dhe në krye të tyre është vendosur Merkel. Pas saj në listë vjen presidentja e Bankës Qendrore Europiane, Christine Lagarde.

Në pesshen e parë, renditen edhe nën-presidentja e zgjedhur amerikane, Kamala Harris, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen dhe filantropja amerikane, Melinda Gates.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu