• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë

-Instant, Lajme, Të fundit

Vendi ynë do të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash, i cili do të diktojë reshje shiu mesatare dhe intensive në vendin tonë gjatë gjithë ditës. Në një pjesë të mirë të zonës malore do ketë reshje dëbore. Mbrëmja përmirëson kushtet e motit duke bërë që herë pas here të kemi intervale me kthjellime.


Temperaturat e ajrit ulen sërisht në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -1°C në 14°C. Era do fryjë e fortë paradite por intesiteti i saj ulët gjatë pasdites me shpejtësi deri 50-55 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu