• |
ide | kryesore

Ulen temperaturat në Juglindje, Dardha përfshihet përsëri nga reshjet e borës

-Instant, Lajme, Të fundit

Reshjet e borës janë rikthyer prej orëve të para të mëngjesit të kësaj të mërkure në fshatin turistik të Dardhës. Sipas të dhënave të autoritetit lokal të rrugëve nacionale,në segmentin rrugor të Dardhës trashësia e borës ka shkuar deri në 3 cm.  Në terren kanë dalë firmat kontraktore të cilat po punojnë për kriposje dhe hapjen rrugëve.


Sektori i qarkullimit rrugor u bën thirrje drejtuesve te mjeteve, te shfaqin kujdes në këtë segment për shkak te prezencës së borës dhe lagështirës ndërsa drejtuesit e mjeteve duhet të pajisen me gomat e dimrit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.