• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shkrumbohen dy lokale në Shkodër, në flakë tërë fasada e pallatit

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy lokale janë shkrumbuar nga flakët gjatë natës në Shkodër. Zjarri që ka përfshirë 2 lokalet e katit të parë, është përhapur duke bërë që të marrë flakë edhe e gjithë fasada e jashtme e pallatit.


 


Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit dhe shkak i zjarrit dyshohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike. Në flakë është përfshirë edhe ashensori i pallatit por fatmirësisht nuk ka dëme në banesa.

Dëmtime kanë pësuar edhe grilat e dritareve të banesave në katet e mësipërme.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *