• |
ide | kryesore

Jonida Maliqi: Dhuna e djeshme në protestë është injorancë

-Instant, Paparazzi, Slider

Një reagim së fundmi është bërë nga këngëtarja Jonida Maliqi, e cila ka një mesazh për kaosin e krijuar mes forcave policore dhe protestuesve.


Ajo i kërkoi qytetarëve të shmangin dhunën dhe të protestojnë në mënyrë paqësore, pasi ajo e natës së mbrëmshme ishte një sjellje huliganësh. “Ishte e tmerrshme ajo që i ndodhi Klodianit dhe jam e sigurt që drejtësi do të ketë, por pse të sillemi si huliganë në vend që të protestojmë paqësisht? Të djegim, të shkatërrojmë, të sillemi si kafshë”


“Kjo nuk është zgjidhje e problemit, kjo është injorancë”, ka shkruar mes tjerash artistja në InstaStory.

18 Comments

 1. Injorante je ti o kaucuk femer. Parisi e Athina digjen per gjera e padrejtesira me te vogla.
  S’ngeli baxhell pa dhene mend.

 2. O lapsi po kush karin eshte kjo?
  Po ketu po tallet trapi me ambasadoren lu ti me nxjerr gengetaren pusy. Ore u vra nje djal i ri. O lapsi mos keshtu.

 3. Te protestosh kunder dhunes vrastare eshte qytetari dhe jo injorance. E turpeshme te barazosh vrasjen me dhunen protestuse!

 4. Te tera -baxhellat-ne mbrojtje te ketyre sharlataneve te qeverise.Dhe nuk ka si te ndodhe ndryshe sepse parti -kurvash-doli kjo me slloganin -ridhjerja-

 5. Artisti ne shpirt eshte i ndjeshem, por edhe nga natyra protestues. Cfare do beje ti kengetare milionere nga babai i djalit tend, nese ne vend te te ndjerit Klod do ishte Dani yt. Para jetes djalit tend, a do vije ato xhinglat e lali erit. Vdekja e nje djali te ri eshte gjame, qe jo rrangllat rreth objeteve te pushtetit, por edhe malet i rrafshon. Kush nuk e ndjen dhimbjen e vdekjes femijes tjetrit, qofte edhe nga natyra, por ne kete rast nga vrasja makabre, pa asnje shkak ligjor, e nje te riu, duhet te shembi pushtetin, eshte robot e jo prind. C, na duhet shteti qe na vret femijet. Por ju me sa duket femijen e keni per reklame, e jo shpirtin tuaj, qe ja shitni djallit per perfitimet tuaja.

 6. Dhe shtrohet pyetja si ka mundesi qe te gjitha baxhellat me emer e mbiemer jane ne krah te rilindjes,po ato me zuzkat ?!
  Ato qe nuk e dine as vete me ke i kane femijet,flasin e hane mut pafund !
  Ju nuk e njihni turpin,ju jeni pafamilje,nuk ju dhemb askund,e ku ta dini ju se çfare do te thote dhimbje ?!
  Si te rrish gjithe kohen me kembet lart,as ta ndjen fare se cfare ben rregjimi vrastar i edvin rames e erion velise ?!
  Nuk ka problem per ju zdromse plastike qe vidhen,rrihen e vriten te rinjte ne kete vend !
  Qenije te peshtira !

 7. ksajt mese duket i flet subkonshience frojdjane:
  vetem violenca ne dhomen e gjumit i duket e arsyeshme, asnje tjeter
  keshtu e ndje, keshtu e do, keshtu e thote
  une ja mbeshtes plotesisht thelle

 8. E cuditeshme. Bravo komentuesve me lart. Te gjithe ne unison. Legalizihet protesta.
  Turp per kete femer qe nuk ka lidhje shpirterore me muziken.

 9. Kur behet fjale per jeten njeriu reagon ne cfaredolloj menyre , nuk pyet me a ka topa peme a ka tabela sinjalistike .. reagon shpirti dhe urrejtja njeheresh per kete padrejtesi ,.. Jeta e njeriut vlen me shume se cdo gje materiale qenkan indinjuar kta te rinjte e sotem servile qe na bejne qokat e partise… Drejtesi per Klodin … Kto pjeshkat qe ma bejne jeten instagram kujtojne se do kete proteste paqesore kur te vdes ne sekond Fmija ne prag te shpise pas asnje faj ne menyren me kriminale dhe antiligjore..

 10. Shko moj qiu ti andej mbete ti tani te na japesh trut e gomarit shko laj gojen se e ke me sperm

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu