• |
ide | kryesore

MSH: 5 policë dhe 2 protestues përfundojnë në spital

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se, aktualisht po marrin shërbim në spitalin e Traumës 5 punonjës të policisë dhe 2 protestues, të lënduar gjatë protestës së dhunshme të zhvilluar në kryeqytet.


Njëri prej punonjësve të rendit është me dëmtime më serioze dhe pas ekzaminimeve të kryera, rezulton me frakturë të kërcirit.


“Ndërsa gjatë protestës të zhvilluar ditën e djeshme, kanë marrë shërbim në spitale 16 punonjë të policisë dhe dy protestues, ku njëri prej punonjësve të rendit ka patur dëmtime serioze të syrit, me prognozë mjaft të rëndë. Urgjenca mjekësore dhe spitalet vijojnë në gatishmëri” – thuhet ne njoftim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu