• |
ide | kryesore

Rama i trembur nga protesta, fajëson opozitën dhe Metën: Ruani fëmijët nga kthetrat e të paudhëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i qeverisë Edi Rama del me paralajmërim për qytetarët para nisjes së natës së tretë të protestës të paralajmëruar, pas vrasjes së Klodian Rashës. Rama i bën thirrje prindërve të minorenëve pjesëmarrës në protestë që sipas tij po abuzohen nga LSI, nga kthetrat e tyre.


Ai paralajmëron se për ata që do të marrin rrugët për të thyer dhe djegur që loja e forcës me ligjin dhe shtetin do të përfundojë pas hekurave. Sipas kreut të qeverisë pas protestave fshihen presidenti dhe opozita, të cilët sipas tij janë jo vetëm nxitësit,po edhe orkestruesit e dhunës që poshtëron kujtimin e Klodianit.


Reagimi

Opozita dhe Presidenti janë jo vetëm nxitësit,po edhe orkestruesit e dhunës që poshtëron kujtimin e Klodianit, gjoja për drejtësi por në fakt vetëm për hesapet politike të LulitSaliutIIliritMonikës! Janë të dëshpëruar se s’kanë asnjë shans të rikthehen në pushtet me zgjedhje! S’kanë më njësi komunale për të mbushur autobuzë, e dinë që përveç turmës së tkurrur të militantëve s’i ndjek më askush dhe paguajnë lart e poshtë deri edhe minorenë, duke u kërkuar të thyejnë e djegin rrugëve të qytetit, që të thonë ja s’ka rend, s’ka siguri, s’ka shtet.. Dhe ndërkohë që polici fajtor del para gjykatës,ministri i brendshëm jep dorëheqjen(edhe pse aspak fajtor, po qytetar fisnik që njeh ndjesën),Saliu krenohet si ka vrarë e si do vriste akoma, Iliri akuzon policinë, Monika shpërndan gurët, Luli ha përshesh e pret të bëhet dhëndërr! Thirrja ime për prindërit e minorenëve të abuzuar nga LSI është ruajini fëmijët nga kthetrat e të paudhëve pa atdhe, ndërsa për këdo tjetër që merr rrugët për të thyer e për të djegur, duhet të jetë shumë e qartë që loja e forcës me ligjin e me shtetin mbaron prapa hekurave!

30 Comments

  1. O jevgjit, o greko-llacifac, o kryekriminel, o kryevrases, o kryebandit, ik me kohe te mire, sa nuk je vone, se Arkimedi, me nje leve, do ta shkaterroj, DIKTATUREN, do te ta zhduke ty dhe BANDEN E RIVDEKJES SOSOSIANE.
   Mendoni vetem 1 ARKIMED dhe 1 LEVE!

 1. hahahhaha po po Opozita, kacavjerru pas fijes se kashtes ti. E ke bo mutin mullar me kohe e duhej te ishin qire robt. Pikerisht ngaqe ke pas nje opozite vari lesht e ke shtyre kaq gjate e ke tall hajdarin me ta.

  Tani ka shku thika ku smban me o robqir dhe populli sdo tja dije me as per ty, as per pozite as per opozite. Ti njehre duhet te zhdukesh. Kushdo qe do vije pas teje, ta mase bythen mire si te sillet me kete popull e nese do jete si ti apo me i keq, ti qihet nena dhe atij si ty.

 2. PERDOR DHUNE SIÇTA KESHILLOJ NGJELA DHE E GJITHE PLEHRERIA JOTE QE TE RRETHON QE TA SHIKOSH GOPIN E SATOM ME DYLBI O PALLOSH

 3. Klodian Rashajn e shkrete nuk e vrau opozita dhe presidenti o qen rrugesh por polici jot buzekuq, qe ka helmuar njerez edhe ne gjume, si Ali kimiku i Sadam Hyseinit, si ata do perfundoni si ti o kerme edhe ai buzkuqi!

  1. Ti i cicit. Ai qe e vrau eshte ne burg. Cfare doni ju? E doni sipas kanunit te vdekur. Jeni nje tufe te prapambetur pa shprese.

 4. Po kur ben presion ,edhe ky ,inshalla vzhdon ptotesta dhe ta shikoni trimin e Surrelit ta kthej bythen vete qe ti fusin hurin.

 5. Po kur ben presion ,edhe ky ,inshalla vzhdon ptotesta dhe ta shikoni trimin e Surrelit ta kthej bythen vete qe ti fusin hurin. Thirje vellezerve te mi ne proteste deri ne zhdukjen e ketije kerme ,te shpetoje Shqiperia dhe shqiptaret ,mbetje te dala nga bytha e Nexhmie Hoxhes.

 6. Protesta eshte e ligjshme, zemerimi dhe shperthimi gjithashtu. Dhe pjesa politike mund te jete, por faji mbetet serish te qeveria.

 7. Kur lepuri kerkon te behet luan . O te qifsha ropt ti ke frike nga hija jote por trimerohesh nga forca e shtetit por harron qe edhe forca e shtetit perballe as te popullit eshte nje lepurush para luanit . Aq me keq forca e shtetit behet nuk kur vete shteti ka abuzua dhe po abuzon si derr ndaj popullit . Do vinte edhe kjo dite o pallosh palaço, tani gjej vrime e futu .

 8. Sidoqofte nje gje e tha te vertete so opozita nuk ka asnje shans te rikthehen ne pushtet me zgjedhje.

  kete te vertete e di gjithkush ne Shqiperi pervec lidereve te opozites qe flejne gjume e shohin endrra

  me zgjedhje te ndershme te fituara e me optimizem . te pajustifikuar.

  Zgjedhjet e vjedhura e te manipuluara, blerja e votave e kercenimi i votuesve, venia ne sherbim

  te ketij qellimi e administrates dhe e mjeteve shteterore dhe e fondeve te dyshimta dhe e grupeve

  te botes se krimit sic e vertetojne pergjimet e publikuara ne “Bild” jane fillimi dhe fundi i strategjise

  se tij per te mbajtur pushtetin dhe ne kete drejtim ai eshte vertete shume levizje para opozites ne

  shahun e lojes zgjedhore, prandaj flet me bindje se opozita nuk fiton me zgjedhje.

 9. Ky sumçi sikur nuk ka qene vet ne opozite. Sipas tij presidenti dhe opozita nuk jane pjese e shoqerise. Ne fakt gabim qe opozita nuk del ne proteste me gjithe strukturat dhe mbeshtetesit e saj pavarsisht se çfare thote sumçi i surrelit. Çdo gje eshte politike dhe ndahet ne te mire apo te keqe. Dhe siguria e mireqenia e qytetareve eshte çeshtje politikash.

 10. Atyre huliganeve me hunj e derrasa me 21 Janar ju gjeten nga 200 Euro ne xhep.
  Kush i pagoi ata. Kush ja beri me shenje qe ti versuleshin ne ate menyre policeve duke rrezuar dhe flamurin e kombit . I harrove kaqe shpejt. Jetoni ne lluks me teper se qeveritaret e botes.

 11. O jevgjit, o greko-llacifac, o kryekriminel, o kryevrases, o kryebandit, o kryehajdut, o vampir, ik me kohe te mire, sa nuk je vone, se Arkimedi, me nje leve, do te ta shkaterroj, DIKTATUREN, do te ta zhduke ty dhe BANDEN E RIVDEKJES SOSOSIANE.
  Mendoni vetem 1 ARKIMED dhe 1 LEVE!

 12. I kryeipaudhi i 21 janarit që i çoi njerzit për tu vrarë për karierën e tij si antishqiptar e hajdut i thotë të tjerëve të paudhë.Ai që dhe kësaj radhe që revolta u thir në rjete sociale nga shoqëria civile prapë bën politikë “fajin e ka Saliu”Njeri më i pështirë nuk ka ,politikë me gjithë ata të rinj që ju ka ardhur në majë të hundës e mbi të gjthë me viktimën e ndjerë!!!

 13. Kjo kellira Edvin-Kristaq-Vittorio-Sgarbi eshte poshterimi me I madh per kujtimin e djalit te ndjere! Te eshte sosur vaji I kandilit!!!

 14. Edvin kelllira mendon se te rinjte qe protestojne, kane patur dhe kane mundesi dhe alternativa te tjera. Mund te nisen per ne Angli,me 12 mije paund ! Nese nuk I bejne te gjitha paret,mund te marrin borxh te Abi bank. Mjafton te lene peng nje kolateral te “vogel”…dhe problemi zgjidhet! Nja 5 vjet do punojne per banken e Lindes,por pas 10 vjetesh mund te vijne si turiste te resorti I Mihal Kokedhimes!!!!!…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu