• |
ide | kryesore

“Poshtë diktatura”/ Protestuesit para Kryeministrisë, nis hedhja e kapsollave

-Instant, Lajme, Të fundit

Protestuesit përpara Kryeministrisë kanë filluar të gjuajnë me lëndë plasëse në drejtim të këtij institucioni. Grupi të rinjve dhe qytetarëve mbajnë në duar pankarta teksa shprehen se kërkojnë drejtësi për vrasjen e Klodian Rashës. Masat janë të shtuara në të gjithë bulevardin për të identifikuar protestuesit nëse do të ketë dhunë, por edhe për ta parandaluar.


Për tre netë radhazi janë zhvilluar protesta në kryeqytet përpara Kryeministrisë, Ministrisë së Brendshme dhe drejtorisë së policisë së Tiranës.


 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu