• |
ide | kryesore

Protestat/ Shikoni si e nxjerrin me barelë të riun nga Drejtoria e Policisë (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dhuna ka kapërcyer çdo kufi. Jo vetëm në rrugë, ku protesues e policë përleshen e pamje dramatike arrestimesh brutale po transmetohen prej ditësh, por dhuna duket se shtohet brenda ambienteve policore.


Videoja më poshtë tregon se si mbrëmjen e djeshme një i ri është nxjerrë me barelë nga Drejtoria e Policisë. Pamjet flasin vetë… ©Lapsi.al 23 Comments

 1. KETA KRIMINELET ME UNIFORME PO E KERKOJNE VETE DHUNEN. KETA NUK KANE ZENE DHE NUK KANE PER TE ZENE MEND . KUJTOJNE SE JANE TE PATHYESHEM POR DO TA ZENE VJOSEN ME VRAP KURVAT E NDYRA

  1. Do i hani mutin sic ja keni henger pushtetit keto 75 vitet e fundit.
   Asnje bir kurve komunist nga ato qe paten mare ne qaf dhjetra-mira njerez nuk u vra.
   Sa veta dhunoi dhe vrau policia ne 90-91′ asnje polici aspo shtetar nuk mbajti pergjegjsi.
   Keto kot qe lodhen dalin protestojne, i bejne keq etem vetes se vet, Rama do fitoje prap ne Mars.
   Fatkeqesisht Populli shqiptar ky eshte dhe kaq meriton.
   A e kuptoni apo jo qe jane me shume polic se protestues!???

   1. ashtu ishin dhe ne 1990 dhe ne 1990 dhe i hodhem ne kosh.

    nuk e mposht dot asnje polici

    1944 ishte marreveshje mes BRSS DHE USA , qe shqiperia mbetinene dhunen e komunisteve. jugosllav dhe me ndihmen e sovjetikeve

    Nuk e mban dot asnje polici neshqiperi dot nje popull. e jo me kjo polici qe ska as piken me et vogel te motivimit per rendin kustetues.
    je shume i paditur nese mendon se keto polic bejne detyren

    JANE TE DETYRUAR!!! nje pjese e mire e drejtuesve jane sigurimsa shume te tjere punojne turni i dyte per bandat dhe trafikun e droges

    moskujto se keto e mbajne dot rendin per Ramen. Rama eshte kart e edjegur
    USAdhe BE kerkojne nje demokraci fasade dhe mbajne ekuilibrat e dobet ne favor te stabiitetit dhe ne dem te ligjit.
    problemi eshte qe ka qenga 2015 dhe 2016 qe ky stabilitet eshte demaskuar kaq keq sa qe po mbahet ne menyren me te turpshme dhe me te demshme,
    Bota demokratike BE dhe USA kane arrtur deri aty sa tepranojne nje parlament gjytyrymash,
    nje pushtet vedor monopartiak , dhe kriminele ne cdo institucion perfsire parlament bashki etj
    nje drejtesi te deshtuar dhe te kapur nga rama

    nga kushti i qarkut te fierit te rames ne 2012 jemi me 19 kushte pas 8 vjetesh

    stabiliteti i sforcuar me ramen kryeminister ka sjelle demte madh ne opinionin publik per BE dhe USA ,
    mos e harr fuggris, UA dhe BE jane ne pozicionin me te dobet ne shqiperi sepse per hir te nje stabiliteti te shemtuar po ruajne nje karkikature kryeminister, nje kotingjen whatsapp me shullazin dhe Dajtin, nje Minister rendi kampoin kanabizimi si Sajmir Tahiri dhe Agron Xhafa apo Fatmir Xhafa , nje lume droge ne europe ga shqiperia , dhe burgjete europesplote me kriminele qe kreun e organizate e kane ne shqiperi

    te ishte per ramen kishte ikur me kohe mos e harro, nuk e ve njeri koken ne rrezik per Ramen . Biles te paret e kishin hequr socialistet

    eshte konfigurazioni nderkombetar USA -BE qe kerkon nje stabilitet gjysmak ne rajon duke mbajtur ne heshtje nje mbeshtjete gjysmake per lider te korruptuar si Rama, ZAEV apo Thaci . Kjo po rezulton me kosto dhe prej me shume se 4vjetesh ka rezistence ne Europe per keta lidere bastarde duke qene se keta lider refuzojne te ikin me vote dhe kerkojne te rrine me zor ne pushtet.

    mekanizmat jane vene ne levizje prej 4 vjetesh per largimin e rames nga pushteti i vjedhur dhe i mbajtur me dhune , korrupsion, vjedhje dhe parate e droges dhe bandave. mjafton te shohesh kushtet qe shtohen e shtohen,, mosperfilljen e rames dhe lenine ne harrese te shqiperise . rezultate jane te qarta per ate qe duan te shohin

    europa eshte i vetmi shpetim per shqiperine, edhe pse europa ka sfidat dhe plot probleme . por rama eshte i parendesishem, shqiperia me ramen , njemegallamon i deshtuar eshte e lene ne harrese. mbeshtjeta per opoziten nga europa eshte e qarte

    pocte duhen ty keto , ti merr gjysem sufllaqen e radhes

    1. Ca marr une o trap?
     U bone ti te me thush mu merr sufllaqe?
     Nuk rrezohet qeveria me 1-2000 prodestuse, duhen mbi 200 000.
     Kur ti fitoj Rama zgjedhjet pas 4 Muajsh ca do besh pastaj, ca do thuash?
     Eshte kollaj per ty me fol nga shpia, spo ha ti dru neper komisariate.
     Une nuk jam me Ramen o idiot, une po them vetem ate qe mendoj se do te ndodhi.
     Eshte e sigurte qe Rama do te fitoje pasi ai ka kap ose ble dhe PD me gjith Lulushin tend te dashur.
     Mos ofendo te tjeret me, se sta ka njeri per borxh, apo kaq kultur ke.

 2. Me barele? Shume pak. Me arkiovol nxirrini kta fare bythqirash e cecen bythkerdhyer. Shkelmin ne fyt malokut dhe digje me acid. Te gjalle.

  1. O te qifsha far e fis mor robqir monster. Ne proteste kundra ketij monstre ka malok, fushok, kodrinor e malor e bregdetas mor rracistbi ndyre. Yt qelbsire njeri.

  2. po ik o budalla ca flet, ka rene niveli i uges ne komente shume fare. ka arritur frika nga ikja epushtetit sakerkojne te vritetnprotestuesit

   pasi vrasin pas shpine per nje MASKE tani fuga lali kellira dhe rama u ka hyre frika nga adoleshente e minorene dhe te nxjerrin ty si fugshpum qe te kerkosh vrasje per proteste !!!

   edhe flsini per ksuhtet e europes ,

   shkohet me gjysem sufllaqe qe erkon arkivol per prtestesue, shkohet me ty kellire ne europe ???

   dmth me fugen , ramen dhe lali kelliren se ti vetem llape ne bythe u ben fugshklyms!

 3. ore interis keto qe ti shkruan shpresojme qe te ndodhin ty por qenia pa shpirt e moral keshtu kane qene dhe jane ish siquri8msat o popull zgjohu dhe tregoi vendin ketyre plehrave thyeni friken se ata duhet te na kene frike ne te pafajshmit qe na kane vjedhur dhe diskriminuar

 4. More keni harruar qe jeni te palet shqiptare qe nxirni nga goja keto fyerje kaq te pista ,gjithsesi eshte puna juaj por do ju thosha nqs me lejohet qe nga ky lloj sherri nuk fitoni gje por fitojne fetem pashallaret ndersa ne hame njeri tjetrin o njerez ,degjojeni ata qe u duan pa ineres dhe jo pisat qe tallen me fatkeqsin tone qe akoma i besojme propogandes dhe jo ta lexojme mire realitetin se sa me nenshtruar te jemi ne aq me lehte e kan keta pisa te riciklohen

 5. More keni harruar qe jeni te palet shqiptare qe nxirni nga goja keto fyerje kaq te pista ,gjithsesi eshte puna juaj por do ju thosha nqs me lejohet qe nga ky lloj sherri nuk fitoni gje por fitojne fetem pashallaret ndersa ne hame njeri tjetrin o njerez ,degjojeni ata qe u duan pa ineres dhe jo pisat qe tallen me fatkeqsin tone qe akoma i besojme propogandes dhe jo ta lexojme mire realitetin se sa me nenshtruar te jemi ne aq me lehte e kan keta pisa te riciklohen

 6. E aq më pak një parti që ka bërë gjëma e mënxyra që kanë detyruar një pjesë të mire të shqiptarëve të kujtojnë me nostalgji babain e saj real, Enverin. Të të thotë se do të rregullojë policinë ai që iu dha urdhër e iu nxiu syrin pak vite më parë të qëllonin mbi shqiptarë në bulevardin dëshmorët e kombit. Të mburret me hyrjen në NATO ai që hodhi në erë jetët 26 shqiptarëve në Gerdec, si në ndonjë sofër macabre sakrifikimi në vend të therrjes së dashit, për t’iu pasuruar i biri, nuk është alternativë.

  E për ta dëshmuar vetë ai i pari, si gjithnjë, në një shfaqje të fundit hodhi sërish duhmën kob-ndjellëse që i buron pashtershëm, ku përveç nxitjes publike e justifikimit të dhunës së sotme, nga e njëjta gojë që përsëriste paturpësisht se ai vetë të fut plumbin në lule të ballit po i preke një gjethe

  1. O kokbole sme rruhet as per enverin as per parti as per politike po faaaare. Po ne tirane jetojm e njohim njeri tjetrin, pese bathorsha e 6 cecen dalin aty si tironsi tamam e eshte qenie normale jo shpellare. Sbehet qyteti dhe shteti me rib mali mer jo e ka then qazim
   Mulletja

 7. O robqir, harruat ca bete me 21 janar qe e dogjet Tiranen vete. Apo kur e digjni ju ska gje. Nena ti qihet ti vihet flaka per drejtesi e dinjitet. Jo vetem black lives matter, por edhe te shqiptareve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.