• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj zyrës së PS në Shkodër/ Voltana Ademi padi në prokurori për drejtuesit e policisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Voltana Ademi ka bërë kallëzim penal për drejtuesit e Policisë së Shtetit në Shkodër pas ngjarjeve të ndodhura një ditë më parë në qytetin verior ku në protestë u dogj edhe selia e PS.


Në kallëzimin e bërë në Prokurori, kryetarja e Bashkisë së Shkodrës denoncon veprimet e kundra ligjshme dhe kriminale të kryer sipas saj, nga punonjës së Policisë së Shtetit dhe Drejtorisë Vendore.


Ajo zbulon edhe telefonatën e kryer në numrin 129, ku kërkon mbrojtje të institucioneve nga ana e policisë, ndërsa shton se i është komunikuar që “…nuk kemi urdhër dhe ua kemi transportuar, por…” duke justifikuar pamundësinë për ndërhyrje.

“Për pasojë, gjatë dëmtimeve të godinës së Partisë Socialiste që zgjatën më shumë se gjysmë ore sipas transmetimeve nga mediat audio vizive, Policia e Shtetit nuk veproi për të ruajtur institucioneve. Njerëz të thjeshtë reaguan duke mos lejuar dëmtime të qëllimshme. Policia në asnjë rast”, thuhet në padinë që zonja Ademi ka depozituar në Prokurori.


7 Comments

 1. Ate policin qe I beri gjemen 25 vjecarit.
  E ka ven sala me meten dhe bashen. Kjo qe te krijohet rremuj dhe pakenaqesi.
  PER ATA QE DO KUNDERSHTOJN.
  Po nuk I lat dhe ju budalliqet qe na nxirrni lloj lloj teorie.
  As un nuk e heq dore nga kjo teori.
  ESHTE NJE BARSALET E NJOHUR ME,
  ME DY GJAHTAR…..

 2. nje qytet qe ju la Rama ketyre dhe me vrap zjarrin. Imagjino te marrin Shqiperine. Per dijeni PD e ka Shkodren vetem se ashtu do Edvin Rama kaq. Nuk e meriton ajo kryedebilja, nuk e meriton as PeDeja

 3. E aq më pak një parti që ka bërë gjëma e mënxyra që kanë detyruar një pjesë të mire të shqiptarëve të kujtojnë me nostalgji babain e saj real, Enverin. Të të thotë se do të rregullojë policinë ai që iu dha urdhër e iu nxiu syrin pak vite më parë të qëllonin mbi shqiptarë në bulevardin dëshmorët e kombit. Të mburret me hyrjen në NATO ai që hodhi në erë jetët 26 shqiptarëve në Gerdec, si në ndonjë sofër macabre sakrifikimi në vend të therrjes së dashit, për t’iu pasuruar i biri, nuk është alternativë.

  E për ta dëshmuar vetë ai i pari, si gjithnjë, në një shfaqje të fundit hodhi sërish duhmën kob-ndjellëse që i buron pashtershëm, ku përveç nxitjes publike e justifikimit të dhunës së sotme, nga e njëjta gojë që përsëriste paturpësisht se ai vetë të fut plumbin në lule të ballit po i preke një gjethe,molotovisja e pd dili ballas protestes prank qe ishe ti organizatorja e saj,orano me kurajo qe i cove ti protestuesit te selia e ps,kjo quhet burrni o gruaburr si ty

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *