• |
ide | kryesore

U procedua për protestën në Shkodër, reagon ashpër Voltana Ademi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Reagon Voltana Ademi pasi u procedua penalisht nga policia si një prej organizatoreve të protestës së një dite më parë në Shkodër, ku edhe u dogj selia e PS.


Kryebashkiakja e hedh të gjithë përgjegjësinë për dhunën e djeshme tek mosreagimi i policisë.


“Policia Bashkiake ka qënë në punë, protestat janë të ligjshme, unë kam lëvizur me qytetarët nga posta deri te sheshi, qytetarët kanë vepruar në mënyrën më korrekte. Nuk di kush i organizoi ato sulme. PD nuk ka organizuar apo udhëhequr një protestë.

Kërkoj të hetohet çdo gjë që ndodhi dje. Vijoj të akuzoj Policinë e Shtetit për mos reagim, nuk e kuptoj pse policia duhet të vepronte pas 40 mintash”,- tha ajo.

Procedimin penal, kryebashkiakja e cilësoi sulm politik ndaj saj.


23 Comments

  1. More kafshëri militantësh enveristë.
   Po si nuk keni turp e përgojoni të vetmen kryetare bashkie të opozitës kur pothuajse të gjithë kryetarët socialistë të bashkive në Shqipëri kanë dal me të kaluar kriminale si trafikantë droge apo prostitucioni ?
   Nuk ka nevojë fare ta thotë znj.Ademi që policia qëllimisht nuk ndërhyri në Shkodër për të penguar veprimet e dhunëshme ndaj selisë së PS.
   Janë të transmetuara në televizione pamjet live ku duket kjartë se grupi agresiv u la ta kryente i pa trazua nga policia, pikërisht për ta akuzuar ate.
   A nuk ndodhi e njejti skenar i djallëzuar edhe në protestat e vitit të kaluar apo ato të ditëve të fundit në Tiranë ?
   Nxiren ca policë gjynahqarë të pa veshur e të pa mbrojtur para institucioneve që të bëhen tabelë qitje për protestuesit me qëllim që të dalë ndonjë “dëshmor” kurban i Ramës, e mandej sulen “shqiponjat” enveriste të Ramës të mbuluar me mjete mbrojtëse nga koka në këmbë duke terrorizuar e goditur kë të gjejnë përpara.
   Medemek bën thirrje kryeministri që shqiptarët të ruajnë distancat e të mbrohen me maska nga pandemia.
   Jo mor jo !
   Nuk e ka hallin atje se ai nuk do askënd veç vetes.
   Gjithë hallin e gjithë “strategjinë e luftës kundër pandemisë” e ka shfrytëzuar vetëm për të ndaluar protestat pasi atyre ju a ka frikën e jo virusit.
   Përse ikte jashtë Tiranës kur buçiste gjithë Tirana nga zërat e dhjetra mijra protestuesve të opozitës “Rama ik”
   Me çtë drejtë ligjore po e bllokon kryeqytetin me poste policore në çdo rrugë për të arrestuar cilindo grup të rijshë ?
   A thua vërtetë edhe polici tepelenas i Tahirit e vrau djalin e ri dibran ngaqë deshte ta “mbronte” nga virusi ? Kështu e kishte marë urdhërin.
   Tashmë dihet se mbi 70% e banorëve të Tiranës, ose e kanë kaluar sëmundjen nga ky virus ose janë të infektuar aktualisht.
   Të gjithë banorët e kryeqytetit në fund të këtij viti të mbrapshtë, kanë nevojë për më tepër oksigjen, e kjo qeveri ju dhuron me shumicë bomba tymuese me lëndë helmuese.
   Ku janë “specialistët” e shëndetit publik, ku është ministria e shëndetësisë që nuk e ngre zërin që tymrat e lëndëve helmuese që është përhapur në gjithë Tiranën

 1. YMER GELBAZA KELLIRA E AKUZON EDI RAMEN SE KRISTAQ RAMA E KISHTE VEGLEN ME TE FORT SE EDI RAMA- KRISTAQ RAMA 3 DJEME,EDI RAMA NJE DJALE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA PASI E AKUZOJ EDI RAMEN SE KRISTAQI JA KISHTE PALLUAR GRUAN DHE JA BERI NJE VELLA ME SHUME OLSIT DHE EDI RAMES GREG KRISTAQ RAMA,TANI E AKUZON EDHE VOLTANA ADEMIN PER PROTEST

 2. Tia hane mutin Voltanes, duan te mbulojne implikimin e tyre duke e proceduar pasi e bere ajo e para.

  Komunista.

 3. Zonja kryetare mos u merr me moçaloret i kokqytetitj jane mesue moçaloret me ba te poshterainat e me ja vue fajin te tjerve

 4. I paemer 12.49 !
  Nese Voltana sipas mendimit tend alla monster quhet “debile” imagninoje se çfare mund te jesh ti ?!
  Nje shartese e lopçares nder ara me spihunin e sigurimit te aty ndodhur !
  Votana reflekton kulture dhe qytetari o monster !
  I ke pare baxhot e rilindjes qe i ka marre edvini nga çeta ?!Madje Balluku para se te behej drejtoreshe ne Bashkine e Tiranes,nga Edvini ka punuar ne Greqi si prostitute,ka dosje per kete pune!Xhaxhka,si e dhene pas udhetimit,ngasjes se makinave dhe pijes eshte nje nga shefet,jo vetem qe vjedh por dhe imorale pafund !Vodhi pakot e ndihmave gjasme per pandemine ,ml euro monstra !
  Nejse ju krenoheni me kesisoj gjerash,madje beni dhe filma,pyete Spiropalin ?!

 5. Edvin Voltanes i rruan menderen !
  E di qe te mundon fort se ka familje,eshte xhins ne Shkoder,eshte Zonje Grua !
  Ti do baxhella edvin dhe mbi te gjitha hajdute !

 6. Me nje gure duan te vrasin dy zogj: e dogjen vete per te diskedituar protestat, dhe nga ana tjeter mundohen te godasin kundershtaret.
  Tamam metoda komuniste.

  1. Pse pak here e kane bere ket? Kane filluar menjehere pas lufte me armet be kisha, kane vazhduar me bomben ne ambasaden sovjetike, s’kane lene gje pa bere komunistet si pjelle e djallit qe jane. Dhe kur i eliminuan kundershtaret potenciale, filluan me eliminimin e shokeve te tyre me grupime te ndryshme. Kulmin e arriten me M. Shehun qe pas 30 viteve kryeminister e nxoren spiun te te gjitheve dhe ky i fundit “u vetevra”. U eliminuan me makinacione te gjithe ministrat r brendshem per te fshehur gjurmet e krimeve. Jane pjelle e keqe dhe nuk ka asnje arsyetim tjeter

 7. Po vallahi, zonje grua qe po te kish realizue andrren me hudh nja dy molotova kishte me u bo heroine, Voja Kusha e Shkodres.

 8. Hetojeni me hollesi kryebashkiaken se kushedi se sa plane te tjera ka pasur ne mend. Ndoshta edhe komitetit te partise se rilindjes do i vinte flaken.
  Kontrollojini xhepat per cakmak!

 9. Voltanen se akuzoj njeri per baxhelle se nuk ka as moshe. Nga deklarata qe ben, qe ketej ben organizatoren dhe nga ana tjeter nuk mban pergjegjesi per asgje, tregon papergjegjshmeri dhe injorance.

 10. Politika e përhershme komuniste.Unë(ps) i bëj gjërat ti(Pd) do akuzohesh.Unë ti vë armët në kishë ju prelatë do pushkatoheni.E ka hequr Shkodra me kohë pabesinë komuniste.

 11. Ti rilindas pleh qe komenton ketu,ke ndonje fjale per te riun qe vrane pas shpine policet gangstere te arave te hashashit te Tepelenes ?!
  Ti mavi gjysme-njeri ke ndonje koment per dhunen kafsherore te narkopoliceve ndaj te rinjeve ne Tirane e ne te gjithe Shqiperine !?
  Ju jeni turpi i kesaj toke,faqja e zeze e saj !

 12. Per cfare sulmesh, e ke fjalen moj paterice e diktatures, qe PD, nuk ka organizuar asgje, kete e din cdo shqiptar, i madh apo i vogel!
  Mjerane, e pashkolle, ordinnere, sherbetore e DIKTATORIT & BANDES RIVDEKJA, ne DIKTATURE nuk ka SHTET, per rrjedhoj nuk ka as POLICI, por ka BANDITE me UNIFORME, qe i SHERBEJNE DIKTATORIT, ne PUSHTET, te PAFEUT, te PA ATDHET, te PA DINIT, te PA IMANIT, VRASESIT, TERRORISTIT, HAJDUTIT.
  Ti dhe soji yt, jeni salvaxhentioja, qe mbani ne kembe DIKTATORI & BANDEN RIVDEKJA, dikush ka thene se “mos e mberthe kurre nje burre me shpatulla permurri, se e vetmja rruge qe i mbetet eshte, te te nguli thonjte ne fyt”.
  Ju si paterica, te DIKTATORIT EDVIN KRISTAQIU, i keni hypur ne qafe shqiptareve e keni mberthyer me shpatulla per murri, si keni lene rruge tjeter.
  Definacioni i termit, “terrorist” sipas Britanicas, “person apo grup personash te armatosur, qe vrasin, frikesojne masivisht nepermjet veprimeve ekstreme te dhuneshme, qytetare civile te pafajshem, te pa armatosur, per te aritur qellimet e tyre fearo-politike”.
  A ka vrare EDVIN KRISTAQI & BANDA RIVDEKJA?!
  A po perdor EDVIN KRISTAQI & BANDA RIVDEKJA, ARMET, DHUNEN, BURGUN, FRIKESIMIN, DIKTATUREN, kunder QYTETAREVE CIVILE dhe te PA ARMATUSUR, per t’i FRIKESUAR ata?!
  Atehere, a eshte EDVIN KRISTAQI, TERRORIST?!

 13. Sulmesh, per cfare sulmesh e ke fjalen moj paterice e diktatures, qe PD, nuk ka organizuar asgje, kete e din cdo shqiptar, i madh apo i vogel!
  Mjerane, e pashkolle, ordinnere, sherbetore e DIKTATORIT & BANDES RIVDEKJA, ne DIKTATURE nuk ka SHTET, per rrjedhoj nuk ka as POLICI, por ka BANDITE me UNIFORME, qe i SHERBEJNE DIKTATORIT, ne PUSHTET, te PAFEUT, te PA ATDHET, te PA DINIT, te PA IMANIT, VRASESIT, TERRORISTIT, HAJDUTIT.
  Ti dhe soji yt, jeni salvaxhentioja, qe mbani ne kembe DIKTATORI & BANDEN RIVDEKJA, dikush ka thene se “mos e mberthe kurre nje burre me shpatulla permurri, se e vetmja rruge qe i mbetet eshte, te te nguli thonjte ne fyt”.
  Ju si paterica, te DIKTATORIT EDVIN KRISTAQIU, i keni hypur ne qafe shqiptareve e keni mberthyer me shpatulla per murri, si keni lene rruge tjeter.
  Definacioni i termit, “terrorist” sipas Britanicas, “person apo grup personash te armatosur, qe vrasin, frikesojne masivisht nepermjet veprimeve ekstreme te dhuneshme, qytetare civile te pafajshem, te pa armatosur, per te aritur qellimet e tyre fearo-politike”.
  A ka vrare EDVIN KRISTAQI & BANDA RIVDEKJA?!
  A po perdor EDVIN KRISTAQI & BANDA RIVDEKJA, ARMET, DHUNEN, BURGUN, FRIKESIMIN, DIKTATUREN, kunder QYTETAREVE CIVILE dhe te PA ARMATUSUR, per t’i FRIKESUAR ata?!
  Atehere, a eshte EDVIN KRISTAQI, TERRORIST?!

 14. Keta jane bere si ajo shprehja çfare uji i dhe gomarit,kur nderhyn policia thone po na vret diktatura,kur nuk nderhyn thone pse nuk nderhyri,kjo sharabajka thote e dogji PSja PSne,pra vishet gjermani si gjerman qe te duket partizan,o zot se opozite me te paafte dhe me idiote nuk ka per te pare ndonjehere rrota e historise,po duroni mor idiota deri ne 25 prill dhe ne rast se populli eshte vertete kaq i pakenaqur atehere do flasi me vote dhe do ta largoje kete qeveri,kaq,thjeshte dhe bukur…..

  1. Vetem per dicka ke te drejte o ora 14:44. Opozita eshte e paafte. Dhe e di se pse? Sepse po te ishte opozite, sot Rama me shpuren e tij do ishte ne burg ndersa ti qe shkruan keshtu, do ishe duke punuar per te kthyer leket e sufllaqeve qe ke ngrene gjate ketyre 8 viteve.

 15. Metoda te vjetra komuniste, ti futin armet ne kish dhe xhami naten dhe vijne te nesermen dhe te thone armbajtje pa leje, edhe dje e dogjen vete dhe kur denoncoj Voltana thane ti e rganizove djegjen , ustallar por ju ka dal boja me vaft, nuk i ha njeri keto o rampalla( balla ) nje tuf femijesh alabak (thua ti)dolen ne rruge dhe tu dridh zeri sikur e kishe mbrena , lere pastaj me dal gjith populli dhe ti i mbush brekushet

 16. Historia qe perseritet ka tash sa vjet.
  Kur vdiq Azemi, ia msyne maloket deres se kministrise me arkivol. Erdhi telefonata nga pertej oqeanit qe i detyroi cunat e Shabon Memise me u terheq. Salehu si gjithmone e drodhi muhabetin si kurvat.
  Po i njejti muhabet per zgjedhjet lokale. Lul Bashai fryu militantet, Bardh Spahia djeg shkollen ne Shkoder, Ed Paloka del e thote qe po u bene zgjedhjet une heq dore nga jeta politike etj etj. Erdhi telefonata nga rruga Elbasanit dhe Lulzimja doli te nesermen dhe denoi dhunen.
  Kjo debilja tani po me te njejtin skenar……

  Neandertalet e PDs duhet te kuptojne qe jane ne minorance krahasuar me pjesen qytetare. I duhet te evolojne shume edhe shpejt nese duan te kene ndonje rezultat ne 25 Prill.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *