• |
ide | kryesore

Arrestimet në protesta/ Delegacioni i BE-së në Shqipëri: Zero tolerancë për kanosjet ndaj medias

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Delegacioni i BE-së ka reaguar në lidhje me arrestimet e gazetarëve në Shqipëri, pas protestës për vrasjen e të riut Klodian Rasha.


Në njoftimin e delegacionit të BE-së thuhet se duhet që të ketë zero tolerancë për çdo kanosje që i bëhet medias dhe njerëzve të medias.


Kujtojmë se gazetari i Ora News Xhoi Malësia dhe kryeredaktori i Koha Jonë Qamil Xhani u arrestuan nga policia dy ditë më parë.

Njoftimi i Delegacionit të BE-së në Shqipëri: 

BE përsërit se duhet të ketë zero tolerancë për kanosjet dhe kërcënimet ndaj medias.

Është thelbësore që gazetarët në Shqipëri të jenë në gjendje të bëjnë punën e tyre pa asnjë kërcënim dhune, ngacmimi dhe frikësimi, në mënyrë që qytetarët të kenë qasje në gjithë informacionin.

3 Comments

  1. Ore e lexuat shkrimin e frrok cupit per lushajn?????? Vetem une ndjehem i zhgenjyer???????. E nxjerr luftetarin kunder komunizmit, babain e kengetarit stresi si halabak llum fare, jo si pishtar demokracie

    1. Frokun e lexojnë dhe e besojnë, vetëm halabakët parrazitë rilindas.

      Froku, nesër, ta zemë s ti do të jesh suflaqexhi i PD, do të thotë për ty se e ke mamin kurvë.

      A do ta besosh frokun nesër?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu