• |
ide | kryesore

Mbyllet protesta në Tiranë, më pak pjesëmarrës, asnjë përplasje mes policisë dhe protestuesve (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka përfunduar protesta në Tiranë e thirrur për të gjashtën ditë me radhë nga aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarë që kërkojnë dorëheqjen e kreut të Policisë së Shtetit pas vrasjes së Klodian Rashës. Protestuesit kërkojnë gjithashtu edhe lirimin nga burgu të të arrestuarve gjatë këtyre pesë ditëve. Ndryshe nga ditët e tjera sot është vërejtur prezencë më e ulët në protestë, si dhe nuk janë regjistruar akte dhune as nga protestuesit dhe as nga Policia e Shtetit. Shihni galerinë e fotove që sjell LSA.


©LAPSI.al


5 Comments

 1. Lexoni shkrimin e kryqelbesires nano per te kuptuar qe qelbesirat mavi si moto kane perça , sundo dhe vidh sa te duash . Kur ti shikoni rruges kata palaço te pushtetit , si nano , baze , vangjeli e shume ftytrate te payndyrshme qe u servilosen pushteteve , peshtyjini . keta nuk kane zot , njohin vetem drune sepse jane kurva te lindura.

  1. pse ste pelqen ty? ty te pelqin cim peka qe rdhe suratin e ka si 10-lekshe fishkur
   sa shume rine mbas pc, apo je merroge,
   nuk vine me protestus se sdo qine karin per budalleqet e Ilirit apo tjeter

   1. Cim Peka mund ta ket surratin e keq, por ato qe thote jane te gjithe te verteta. Sufllaqisteve sju pelqen se shahet Mulla Omari i Rilindjes, eshte ok. Mjerim per ju qe do jeni skllever te perjetshem dhe fatkeqesi per Shqiperine qe ka akoma shume nostalgjike komunizmi e qe kane nje urrejtje per gjysmen tjeter te Shqiperise.

 2. Perfundimisht me shume keqardhje e them se edhe kjo proteste vdiq. Ne jemi nje komb i shkerdhyer dhe kot i shajme greke e serbe qe ruajten fene e tyre dhe e shpallen pavaresine 100 vite para nesh. Ne jemi popull qe ndjehemi mire kur dhunohemi, pa shpirt rrebeli dhe qe cdo gje e presim te gatshme. Nje turp per pensionistet qe paguhen aq pak dhe e stigmatizuan kete proteste, nje turp per te gjithe qe marrin paga minimale , e krruajne xhepin qe javen e pare te rroges, nje turp per ata qe jetojne mire se pa e shitur bythen tek pushteti i Rameshkerdhyerit nuk mund ta bejne. Me turp akoma per ata bythwqira qe ulerisnin per ti mbytur ne dru protestuesit.
  JU TE FUNDIT JU VRAFSHIN SA ME SHUME MBAS SHPINE SEPSE VERTETE E MERITONI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu