• |
ide | kryesore

Protesta për Klodian Rashën, policia nis kontrollet e të rinjve që hyjnë në sheshin ‘Skëndërbej’

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Për të gjashtën ditë radhazi, qytetarët pritet të mblidhen sërish për të protestuar Klodian Rashën, 25-vjeçarin e vrarë nga efektivi i Policisë së Shtetit, Nevaldo Hajdëraj. Deri më tani, situata paraqitet e qetë, ndërsa forcat e rendit kanë marrë masat dhe janë vendosur në vende të ndryshme.


Policia që është vendosur në sheshin “Skënderbej” po bën verifikimin e të rinjve që hyjnë në shesh, ndërsa është shprehur e vendosur që do të zbatohen masat anti COVID dhe nuk do të lejohet asnjë grumbullim.


Përmes një njoftimi të dhënë ditën e sotme policia shkruan se është e vetëdijshme për ndjeshmërinë popullore që shkaktoi vrasja e të riut nga dora e një efektivi, por tashmë që protestat sipas saj kanë degraduar, nuk do të lejojë asnjë tubim që shkel masat kundër koronavirusit.


9 Comments

 1. PERDOREN TE GJITHA MENYRAT DHE METODAT ME MESKINE DHE ME TE NDYRAT PER TA MPOSHTUR PROTESTEN . U PERKRAHEN NGA ANALIST TE “PAANSHEM” , NGA TELEVIZIONE “TE PAVARURA” DHE NGA ÇDO SHARLATAN . U LANE NE BALTE NGA BABALLARET E TYRE DHE NGA E GJITHE SHOQERIA E CIVILIZUAR . SOT THJESHT FIRMOSET NENSHTRIMIN . SOT KRIMI TRIUMFOI , SOT PRANGAT E SKLLAVERISE TRIUMFUAN MBI KUÇET E SHQIPTAREVE .
  NUK KISHTE SESI TE NDODHTE NDRYSHE , LEPURI NUK BEHET LUAN . ME PARE DUHET TE VRISNI LEPURIN BRENDA JUSH PASTAJ TI GERRHUSHENI HIJENAVE ME PUSHTET . ZHGENJIM DHE VETEM SHGENJIME . GJYNAH QE GJITHÇKA SHKOI PER DHJAM QENI . TA GEZONI VITIN E RI . DHE MOS HARRONI TE 25 PRILL MBASI TE KENI MARRE THESIN E MIELLIT SHKONI E VOTONI . AMANET PARTITE O POPULL DELE QE NUK MERITONI AS PESHTYMEN NE SURRAT

 2. Me mire vdisni ne shesh si burrat sesa si buburreca neper rrugicat e lagjeve . Dhe fund mbasi tju thyejn turinj , kafka e nje plumb mbas shpine tju vene nje pistolet tek dora . Turp qe njerez qe nuk kane se çhumbasin tremben nga ca te tmerruar .Ju nuk e kuptoni qe jeni tmerri i kujtd politikani sepse jeni rinia dhe jeni gjeja me e paster qe ka ky vend .

  1. Turp për ty që ju jep mend nga tastiera, shko njëherë e provoje vet e pastaj fol.

   Ata i rrahin e i masakrojnë sepse unë, ti e shumë të tjerë si ne nuk janë aty në shesh me ata heronj, por hiqen trima në kompjuter.

 3. Por Stresi është më i llogaritur se i ati, Saliu. Stresi kishte marrë adresat e disa ‘snaiperistëve’ kosovarë dhe deklaroi se me ‘trimat e mi nga Kosova’ do të sulmonte Surrelin dhe Tiranën. Deklarata për Surrelin, ku jeton Edi Rama, ra shpejt. Arsyeja: Një tropojan tjetër, Besniki i Mustafajve rron po në një vilë në Surrel, siç thonë, i çoi fjalë Stresit se ‘kam edhe unë kosovarët e mij’, po guxove. Por pas kësaj ra gjithë versioni i kosovarëve ushtarë të Stresit.Stresi urdheron cdo cecen qe shkruan ketu ti bashkohen te sheshi stresit

 4. 19:07
  Une po due me dek bash si burrat po a munet me ma dhanun emnin dhe adresen e me shkue te dy e me dekun ne shesh tmodh tue thirr liri- demokraci njaty ku ka ken monumenti i baca Enverit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.