• |
ide | kryesore

Berisha: Deshën të na vrisnin kur Rugova erdhi për herë të parë në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha bëri një deklaratë të fortë duke u shprehur se kishte persona që donin ta vrisnin atë dhe ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në vizitën e parë që kreu i LDK-së zhvilloi në Tiranë.


“LDK ishte frymëzim për shqiptarët. Presidenti Ibrahim Rugova, Adem Demaçi dhe personalitete tjera kishin dorë në nisjen demokratike të Kosovës.


E dini që në vizitën e tij të parë në Tiranë, Rugova dhe mua donin të na ekzekutonin se pse ai refuzoi të vendosë lule tek varri i Enver hoxhës. U paraqit para shqiptarëve si mysafir i Sali Berishës. Për fanatikët ishte shumë e rëndë. Shkurt 1991. Ka qenë takimi i parë me Rugovën”, – tha ai në një intervistë për T7.

Duhet kujtuar se marrëdhëniet e Berishës me Rugovën kanë pasur ulje-ngritjet e tyre. Edhe pse në vitet e para të demokracisë ishin të mira, ato pësuan një thyerje të fortë në vitet që pasuan. ©LAPSI.al

7 Comments

 1. Te gjithe keto qe shajne Saliun, megjithe se nuk e dua hic ate diktatoruc te partise demokratike. Duhet ti kete Q**** shume here ne ****e? qe e kane kaq shume inat.

  Duhet bere nje analize e thelle, perse te gjithe ish qent e Saliut behen aq agresiv?
  Per Zotin duhet bere nje studim i detajuar me ish qent e Saliut tashme qent e Edvin Piskopat Ramavirus, c’fare ndodh te Shqupi? a i pallon Saliu dhe ngelen te paknaqur? apo i thote Saliu po nuk ju dola une shkoni te zezaku?

  Sal, nuk e gje gjo gjone e keqe si puna jote, sidomos kur ka qen dhe ish qent e tuaj verdall.
  Me qen te tille Shqiperia mbetet kombi me laskar ne univers.

  T’rroj partia e ju a fuste Saliu thelle e me thelle aq sa t’ju dali kujtim ne enderr dhe ne boten tjeter.
  Rot in hell stupids!

 2. Nuk e ve ne dyshim qe rugoven donin ta vrisnin.po ty jo se nuk kishte ku te gjente nexhi nje me te besuar per te mbajtur vijen e partise.komunistet i mbajte ti.as edhe nje minute nuk erdhi demokracia ne kete vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu