• |
ide | kryesore

Bitcoini për herë të parë e kalon vlerën 20 mijë dollarë

-Instant, Arkiva, Stil

Bitcoini e ka kaluar barrierën e 20 mijë dollarëshit për herë të parë të mërkurën, pas rritjes së interesimit institucional dhe të korporatave, njofton agjencia Reuters.


Një Bitcoin ka arritur vlerën e 20.800 dollarë sot, duke e kaluar shifrën e 20.675 dollarëve që kishte qenë më herët. Është rritur për më tepër se 170 për qind këtë vit, përcjell Albinfo.ch.


Monedhat më të vogla si Etherumi e Ripple (XRP), që shpesh lëvizin në tandem me Bitcoinin, janë rritur për 5.4 për qind përkatësisht 8.1 për qind.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu