• |
ide | kryesore

Presidentja e Kosovës fjalim në Parlamentin shqiptar/ Ku është Edi Rama?

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Edi Rama nuk u gjend në Parlament për fjalën e Presidentes në detyrë të Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë.

 


Rama ka preferuar që të mos shkojë në sallën e parlamentit, së bashku me një pjesë të qeverisë së tij.


Nuk dihet arsyeja e mungesës së Ramës, por duket se fjalimi i Osmanit me mesazhe kundër projekteve të Edi Ramës dhe qëndrimeve të tij, për minishengenin, apo marrëdhëniet me Serbinë, ka shtyrë Ramën të mos ka bërë që kreu i qeverisë shqiptare të mos shkojë për ta dëgjuar fjalimin e Presidentes së Kosovës.

14 Comments

 1. Ku ka BiTHE Edmuti me i dal para Vjoses dhe te vertetes…..
  Nji Mi’ 2 metra,karaxhoz,racist,mashtrues,pa pike karakteri,nuk mund te dale balla

 2. Vazhdim:”ballas”me Kosovaret.Ai injoroi kryeministrat R.Haradinajn,A.Kurtin dhe tashti edhe Hotin me Vjosen.
  Sepse nuk mund t’ia prishe qejfin shokut te tij Vucic.

 3. Ka detyrim ndj vllaut vuçic dhe me mos vaitjen ne parlament vllau vuçiç do ja vlersoi dhe kete te mire neser per Strehim politik ne serbi

 4. Nje Zonje grua ,e urte dhe e ditur duhet te sherbeje si model per grate tons spiropalla. Eh cka te beje dera thone ketej nga ne.

 5. kishte lone takim te rendesise se larte

  edi eshte ke dalina

  po e shkep ajo ne shenje falenderimi

  qe i boni me lek burrin

 6. Ti je heroine si per kosoven ashtu edhe per shqiperine dhe eshte me mire per ty qe nje krimb haleje mos te jete i pranishem.

 7. Per çfare e do nje qelbs aty pas ne kete mender parlament !?
  Hiç mos ta ndiejne,te zotet,te aftete,njerzit me integritet e mundojne shume veremliun !
  Ai do meseshumeti si Cuci,gruaja e gruas se tij !
  Do lepiresa/e pa asnje shkolle apo me njohuri hajt mo !
  Edvini do Bishen Erion Bira qe ti jape te shtyre pse i rri pas,apo byth.irin Veliaj nje hajdut monster e rrugaç i ndyre !Do tigrin Ahmetaj,i pasur plot me ide vjedhjesh,brilante por qe merren vesh te gjitha!
  Mos ke merak fare pse nuk ishte,kishte nje pune ashtu me tub kartmonedhe mbi tavoline !E thith shume,se ndryshe do bente me keq se i jati i tij,kur tallte ushtaret ne Bllok !
  Ishe Zonje,fjalim brilant,e zgjuar po shyqyr qe te degjuan e pane Shqiptaret se ata qe ishin ne ate stalle, shumica jane thjesht numra !
  Majko ishte se ka kohe qe po ben hunden e nuk fliste dot per te Vrarin dhe Kosoven?Rezoluten qe denon krimet e Serbise ky Parlament mender as qe do e beje ndonjehere,nuk e ben Edvin Rama sikur toka te permbyset,ka ca gjera Vuçiç per te !!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu