• |
ide | kryesore

Thyejnë xhamin e makinës dhe i vjedhin dhuratat e bamirësisë: lojtari i Chelsea po ndihmonte fëmijët në nevojë

-Instant, Sport

Reece James është padyshim ndër futbollistët më aktivë në javët e fundit për të ndihmuar njerëzit e varfër dhe në veçanti fëmijët në nevojë. Futbollisti i Chelsea, ditët e fundit, ka dashur të ndajë përvojën e tij me Felix Project, një projekt që e ka parë atë si protagonist personalisht duke shërbyer ushqim për të vegjël që nuk mund të kenë një vakt të ngrohtë të garantuar në ditë. Sidoqoftë është për të ardhur keq që gjatë vaktit mëngjesin e kaluar, një hajdut e keqbërës iu afrua makinës së tij, ngarkuar me dhurata bamirësie, për t’i vjedhur.Ndërsa futbollisti blu po i jepte për të ngrënë atyre me më pak fat, kur u kthye në makinën e tij, bëri zbulimin e trishtuar: makina e shkatërruar dhe dhuratat e zhdukura. Ngjarja u dokumentua menjëherë përmes mediave sociale. Në Instagram, Reece James shkruajti: “Fatkeqësisht, u ndjeva shumë i zhgënjyer kur u ktheva në makinën time. Gjatë veprimtarisë (gjatë shpërndarjes së vakteve të redaktuara), dikush ndjeu nevojën që të futej në makinën time dhe të vidhte dhuratat që duhej të shkoja dhe të dhuroja më vonë gjatë ditës “.

Kujtojmë se lojtari anglez po përpiqet të mbledhë 100,000 £ për mbi gjysmë milioni vakte për t’u shërbyer fëmijëve të uritur çdo ditë. Një gjest si ky i pësuar sigurisht nuk do ta ndalojë atë dhe, përkundrazi, mbase do të bëjë që shumë lojtarë të tjerë të ndërmarrin veprime në këtë kuptim për t’i bërë ata që, në këtë moment, nuk po i shkojnë aq mirë, të kalojnë një Krishtlindje më paqësore…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu