• |
ide | kryesore

7-vjeçari hipën pas furgonit dhe rrëzohet, arrestohet shoferi në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 33-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Tiranës për shkak të një incidenti që ka ndodhur gjatë kohës që drejtonte një mjet furgon.


Sipas burimeve zyrtare, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4 u bë arrestimi në flagrancë, për veprën penale “Shkelja e disiplinës së punës në transport”, i shtetasit Sh. H., 33 vjeç.


Në rrugën “5 Maji”, gjatë kohës që ka qenë duke drejtuar mjetin fugon tip “Benz”, ka hipur nga pas fugonit dhe për pasojë është rrëzuar dhe është dëmtuar në kokë fëmija i mitur me iniciale R. L., 7 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

1 Comment

  1. Por cfare i keni keto padi keshtu more. Pse shoferi e ka fajin nese nje femije i mitur i eshte varur furgonit nga pas?
    Shoferi as nuk e ka vene re fare se kush i rri nga pas! A ka prinder ai femija? Pse ishte vetem ne rruge duke iu varur furgonit?
    Duhej te ishte ne shkolle ose ne shtepi dhe gjithesesi i shoqeruar nga nje i rritur. Nga menyra e raportimit te lajmit shoferi duket krejt i pafajshem!
    Polici dhe prokurori leshi…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu