• |
ide | kryesore

OBSH: Qëndroni në shtëpi për festa, mos rrezikoni jetën tuaj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

OBSH bën thirrje që të gjithë njerëzit, nëse i kanë mundësitë, të qëndrojnë në shtëpi edhe për Krishtlindje.


Situata nga koronavirusi vazhdon të jetë e rrezikshme. Ne sugjerojmë që njerëzit të vazhdojnë të qëndrojnë në shtëpi e të mos rrezikojnë.


Nuk duhet të rrezikoni jetën për festat e fundvitit. Kemi edhe muaj sakrifica përpara nesh”, sqaron OBSH.

Situata nga Covid-19 ka mbërthyer botën si kurrë më parë, ndërsa vlerësohet se turizmi ka rënë në nivel historik botëror, duke u kthyer pas në shifra, njësoj si më 1990.

Sipas mediave të huaja, situata paraqet akoma rrezik në Europë, SHBA, por edhe në zona të tjera të globit.

2 Comments

 1. Te gjithe ata qe japin keshilla e direktiva, duke filluar nga ky komunisti afrikan, palla jone, palla e Frances, Italise, etj, asnjeri nuk eshte as infermier jo me mjek. Ata kane lidhje me mjekesine dhe strategjite per perballimin e epidemive aq sa ka lidhje mushka me violinen.
  Ky eshte mendimi shkencor?
  Pse duhet ti besojme ?
  Deshtimet e politikave te tyre dhe keshillave te tyre jane spektakolare.
  Mos vini maska, vini maska. Vini maska te pakesojme infeksionet, infeksionet e vdekjet shtohen. Perdorni keto ilace, pastaj po per keto ilace mos i perdorni se nuk jane efektive.
  Pune VK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu