• |
ide | kryesore

Pushimet e fundvitit nisin më 24 dhjetor, Kushi njofton datën e nisjes së shkollës në janar

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Arsimit Evis Kushi dha lajmin se pas pushimeve te fundvitit shkolla do të fillojë në datën 11 janar. Pushimet e fundvitit, njoftoi ministrja do të nisin më 24 dhjetor. Sa i takon skenarëve se si do të vijojë mësimi pas pushimeve ajo tha se kjo do të vendoset varësisht situatës së pandemisë.


” Në bashkëpunim me Komitetin e Ekspertëve kemi vendosur që pas pushimeve të fundvitit për vitin e ardhshmë shkolla nuk do të fillojë në datën 4 siç ishte parashikuar në skenar por më 11 janar. Ne jemi të ndëregjegjshëm se sistemi online s’e ka efikasitetin 100% siç do ta kishte mësimi që zhvillohet në bankat e shkollës. Skenari që kemi aplikuar në shkollat tona është fleksibël që varet nga specifikat e çdo shkolle, nga numri i nxënësve nga hapësirat që ka shkolla dhe situata e pandemisë”, tha Kushi.


2 Comments

  1. Duket dora e Lales dhe e Taos – te dy keta e duan arsimin dhe kane nja 3-4 universitete mbi shpine….

    Komunistet e duan shume shkollen!

  2. Moj karakurvë ministre pse nuk ndihmon Shqiptarët në Maqedoni . Por përhap libra në gjuhën Maqedonse .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu