• |
ide | kryesore

Tentuan t’i shpëtonin policisë me drogë e armë, pranga 2 shqiptarëve në Janinë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy shqiptarë janë ndaluar në afërsi të Meçovos në Janinë me 6 kg marijuanë, një pistoletë dhe 2 mijë euro.


Dy shqiptarët, të moshës 30 dhe 28 vjeç po udhëtonin me një motoçikletë teksa pësuan aksident.


Forcat e policisë greke i pikasën i pikasen në kryqëzimin e Kallpaqit me motoçikletën pa targa, pasi ishin nisur drejt kufirit Greqi-Shqipëri me lëndën narkotike.

Policia greke i ndoqi shqiptarët, por arritën të largoheshin pasi u ndihmuan nga një tjetër bashkëpunëtor që ishte para tyre me një autoveturë.

Sipas policisë së Janinës në momentin e ndalimit shqiptarëve iu gjetën 6 kg kanabis, një pistoletë dhe 2 mijë euro, ndërsa më pas, po në Janinë u ndalua edhe bashkëpunëtori i tyre.

Policia greke u mobilizua pas largimit dhe mos bindjes së sinjalit të policisë nga ana e dy shqiptarëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu