• |
ide | kryesore

Pandemia nuk ndal emigrantët, mbi 500 persona mbërrijnë në vend në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pavarësisht situatës nga pandemia, periudha festave nuk po pengon emigrantët shqiptarë të kthehen në vend.

Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë hyrë 552 shtetas dhe 133 mjete të tonazhit të rëndë.


Në ditët ne vijim pritet të ketë fluks të shtuar të shtetasve që kthehen për festat e fundvitit. Në Pikën e Kalimit Kufitar të Kapshticës, pas masave të vendosura nga shteti grek lejohet hyrja e mjeteve të tonazhit të rëndë dhe e këmbësorëve.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu