• |
ide | kryesore

Monika Kryemadhi sulmon Drejtoreshën e ONM-së: Merr 26 mijë euro dhe vjen një herë në 3 muaj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian Genoveva Calavera është sulmuar sërish nga opozita. Pas akuzave të ish kryeministrit Berisha, ka qenë kryetarja e Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi e cila e ka thumbuar atë për paratë që merr për angazhimin e saj në Shqipëri.


E ftuar në “Quo Vadis”, Kryemadhi ka thënë se shefja e ONM-së merr 26 mijë euro dhe vjen vetëm 1 herë në 3 muaj, ndërkohë që paguhet nga buxheti që është planifikuar për t’ia dhënë Shqipërisë.


“Calavera merr 26 mijë euro dhe vjen njëherë në 3 muaj këtu. Ajo paguhet si pjesë e ONM-së me një pagë shumë të madhe dhe paguhet te buxheti që është plabnifikuaar për t’ia dhënë Shqipërisë”, tha Kryemadhi.

Dy ditë më parë, ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi Genoveva Ruiz Calavera, Drejtoreshën e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit se është blerë nga paratë e kryeministrit Edi Rama. Pak më herët, Komisioneri për Zgjerimin, Olivér Várhelyi bëri një postim në rrjetet sociale për të përgënjeshtruar mediat që shkruan se Kalavera ka ndërhyrë për të ndikuar në opinionin përfundimtar të Komisionit të Venecias për ndryshimet e Kodit Zgjedhor në Shqipëri.

Komisioneri i BE merr në mbrojtje shefen e ONM dhe ambasadorin e BE në Shqipëri: Akuzat janë të pabaza!

Varhelyi ka shkruar se ka shumë besim tek stafi i tij dhe se këto akuza janë të pabaza.

15 Comments

  1. Po mor po, Bashkimi Europian eshte katandis ne nje tufe burokratesh qe nuk bejne asgje, por vetem shpenzojne para. Vetem perkthyes ne Bruksel jane mbij 1000 persona qe paguhen me rroge.

  2. Kjo ka hallin tone. Se po dalin nga leket e shtetit. Dhe merakoset shume.
   A ku e te rreh cekani ty moj bunder.
   U ka ik truri. Nga mengjesi ne dark e kan mendjen te reforma ne drejtesi.
   CA TE KEN VALLE????

 1. Shume pak mer. Me shume duhet te merte. Fundja nga puna e saj do qerohen ata hajdutet si puna jote.
  Kurse ti moj idiote edhe na ke rrjepur edhe na shet dhe dengla. Ato 26 mije euro ti na i vjedh cdo 1 ore. Epra… ajo i meriton dhe i ka te deklaruara.
  Ti i deklaron ato qe na vjedh??

   1. Ku e pe hajduten ti o pall? Apo ishte ti dhe sala qe e kape ne flagranc duke vjedh.
    Keni pjerdh ju militantet e pd. Besoni qe cdo pordh qe leshon plaku i qelbur, ka ere trendelin. Zgjohuni o pallosha dhe kuptoheni se plaku pjerdh qe tu thartoj trut juve. Ai dhe familja e kesaj idiotes kan hall te madh mbi supe. Dhe halli e ka emerin DREJTESI. Dhe ajo po afron dhe keta po e ndiejn lageshtiren.

  1. Ti o i shkete je totalisht i pa afte te krijosh nje mendim llogjik, dhe duket sheshit qe nuk ja ke fare idene se ca jane dhe ca bejne nderkombetaret ne Shqiperi. Ty popullit te thjeshte, mbase nderkombetaret e BE te duken dhe si Zoter ne toke… Une njoh nga afer disa prej tyre dhe mund te them me bindje te plote qe nuk eshte fare ne axhenden e tyre qe Shqiperia te behet nje vend Demokratik ku te sundoi ligji, biles e kinderta, jane te interesuar ta mbajne staturkuone. Mendoeni pak, cfar interesi kane nderkombetaret qe te regullohet Shqiperia???
   Nese ne rregullohemi ato ngelin pa pune pastaj dhe do te detyrohen te punojne si njerez te thjeshte me nga 2-3000Eur ne muaj.
   Shumica e nderkombetareve qe vine ne Shqiperi jane llumi i shoqerise ne vendet ku jetojne.
   Jane njerez te ndyre qe vijne ne ketu me dredh zinxhirin me fitu lek pa fund dhe me qi kto femrat idiote shqiptare (shumica jane dhe te martuara dhe me femije), qe per nje vend pune (me rrogat 1200- 2000 EUR me muaj) shkojne lepijne pleqte e Europes.
   Ky far populli ejmi ne.

  2. monika as ministre, as kryeministre dhe asnje funksion shteteror ne 30 vite. Ca te ka rrjepur me shume se rama, tigri, gjiknuri e beqja qe ne 7 vite kane bere kerdine

 2. O AS. QENKE PER PAS.
  Ti shoku ke ber zgjefhjen tende.
  Ti ke zgjedh te besosh keta te kulluarit tan. KUSH E DI SE PER CFAR ARSYE??
  Un zgjedh ndryshe, nga ty. SE NUK KAM AS ARSYE DHE AS INTERES.
  Koha do na tregoj se kush ka te drejt.
  Ti qe beson keta qe kan 30 vjet qe po na shkerdhejn para mbrapa.
  Apo ata qe na kan treguar keto 30 vjet se nga eshte rruga. Po qe keta tanet nuk kan leverdi te ven nga ajo rruge.
  AS. Ty per pak koh te shohe ne demostrat qe do behen per te mbrojtur viktimat e drejtsis se re. Partulla do jet. Lironi te pa fajshmit.

  1. Shqiptaret nuk kane per tu ber kurre njerez, un e kam bere zgjedhjen time i kam bere mutin Shqiperise jam larguar (jo per arsye ekonomike, une dhe shume nga miqt e mi qe jemi larguar kemi pasur rroga rreth ose mbi 1000EUR). Nje jete kemi, nuk mund ta cojm dem.
   Ju jeni te pa pam fare, po pse mor njeri kur e paskam thene une qe Monika apo LSI jane te mire??
   Ku e lexove kete ti?
   Fakti qe mund te jem dakort ne nje mendim te caktuar me te nuk me ben mua mbeshtetes te asaj partie, une jam njeri i lire dhe kam mendimet e mia.
   Po pritet qe ta bejne shqiperine nderkombetaret, kjo gje sak per te ndodh KURRE, as tani as pas 100 Viteve.
   Shpresoj shume qe te behet nje dite Shqiperia, por probabilitetin per te ndodhur dicka e tille e shoh shum te vogel.

 3. O pordhacet e rames edhe veset is keni marr komplet; keta te sferave te larta nuk kapen me duar ne thes, aq sa kapet rama me shok ( ne fakt rama e ci edhe kur kapen thon shpifje) . Humbja e neutralitetit te tyre tregon ca bejn sic beri ajo kroatja qe jetonte me qira sipas tyre qe nuk ekzistojn as ne Zvicer; dhe dolen ata koleget e BE e than pasi u menduan se ishte investim; me at gojen e qelbur ju te verteten nuk do e vrisni, as opoziten qe sot esht shumica; cecenet jan te nderuar po ju jeni kalbesira komuniste

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu