• |
ide | kryesore

“Ndjeja që nuk merrja dot frymë kur bëja sprint”: Boga tregon pasojat e Covid dhe krahasimin me Messin

-Instant, Sport

Jeremie Boga, anësori ofensiv i Sassuolos ka rilasciato alcune dichiarazioni a Le Parisien: “Në Emilia kam gjetur një stabilitet që më ka munguar në karrierë, dallohet nga performancat e mia në fushë. De Zerbi është i rëndësishëm për mua, më ndihmon, më inkurajon. Më tha se jam i ngjashëm me Messin në driblime, por unë preferoj ti mbaj këmbët në tokë.


Boga është ndalur edhe në situatën që po bëhet gjithnjë e më e zakonshme tek futbollistët, atë pandemike, duke qenë se lojtari i jeshilzinjve e ka kaluar tashmë Covid: “Në ndeshjet e para ndjeja që nuk merrja dot frymë kur bëja sprint, sot nuk kam mangësi fizike. Ku mund të arrijë Sassuolo? Synojmë Europa League pa vënë asnjë limit”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu