• |
ide | kryesore

Rrëzohet qeveria Hoti/ Vjen reagimi i parë nga Lëvizja Vetëvendosje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese që rrëzoi qeverinë e Avdullah Hotit. Shkak u bë vota e deputetit Etem Arifi që edhe pse i dënuar me burg kishte marrë pjesë në votimin e qeverisë.


Nagavci tha në T7 tha se tani është e qartë se vendi shume shpejt do të shkojë në zgjedhje të reja dhe qeveria legjitime do të kthehet në pushtet.


“Vendimi i Gjykatës Kushtetuese e konfirmon atë që e kemi thënë vazhdimisht, se Qeveria Hoti ka qenë e paligjshme. Vendimi ishte goxha i gjatë nuk munda ta lexoj të tërin. Është e qartë se shpejt do të kemi zgjedhje të reja dhe do të kthehet qeveria legjitime në pushtet”, – tha Nagavci.

2 Comments

 1. Hi there,

  Huge fan of your content here!

  Anyway – to keep this short. Could you please let me know if this is a right address for and editorial inquiry?

  If not, I would appreciate if you can direct me to the right one.

  I know that has a great potential an a real base of visitors so I would really like to start a collaboration with you. Could you tell me if you would be willing to accept any type of guest post, editorial or or other form of link placement?

  Seeing that it’s pretty hard to match your writing style, I think it would be a lot better if you could include a link to our website into a new or even older article of yours, for a fee.

  If this sounds like something you could do, simply reply to this email, tell me your guest post or external link policy and the price to have our website promoted on yours, and let’s make a deal! 🙂

  Thanks,
  Lora Stonden

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu