• |
ide | kryesore

Zbulohen emrat e parë të besuarve të Bashës për zgjedhjet e 25 prillit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Helidon Bushati dhe Enkeleid Alibeaj janë dy nga të besuarit e Bashës për zgjedhjet e arrdhshme. Bushati do të jetë drejtues politik i Partisë Demokratike në Shkodër, ndërsa Alibeaj në Fier për garën e 25 prillit.


Pritet që ditët në vijim, PD të caktojë drejtuesit politikë edhe për 11 qarqet e tjera të vendit. Drejtuesit politikë do të udhëheqin fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021.
PD ka caktuar një tjetër drejtues politik në qarqe për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021.
Të dy emrat e parë janë mes besnikëve të Bashës. Bushati u tërhoq nga vendi i deputetit për ti liruar një hapsirë që i duhej kryetarit ndërsa Alibeaj u riafrua prej tij pasi Berisha e kishte mënjanuar më 2013.


©Lapsi.al

8 Comments

 1. Në vitin 2010, Sali Berisha dhe Ilir Meta, në atë kohë njëri kryeministër dhe tjetri zëvendëskryeministër kërkuan dëbimin nga Shqipëria të ambasadorit amerikan John Ëithers, për shkak të qëndrimeve kritike ndaj qeverisë së tyre dhe sidomos për Gërdecin.

  Meta i kërkoi DASH me anë të një letre sekrete largimin para kohe të Ëithers, kërkesë kjo që jo vetëm u refuzua nga DASH, por mbështeti qëndrimet e ambasadorit. Sali Berisha dhe rrethi i tij politik shumë shpejt nisën sulmet edhe ndaj ambasadorit tjetër amerikan Alexander Arvizu, që pasoi Ëithers. Në vitin 2013, Arvizu e konsideroi rrëzimin e Berishës nga pushteti po aq të rëndësishëm sa rrëzimi i Ramiz Alisë. Sulmet më të ashpra të Berishës, por edhe të Metës, janë përqendruar mbi pasuesin e Arvizu, Donald Lu, për shkak të angazhimit të tij pro reformës në drejtësi. Sulmet vijojnë me të njëjtën intensitet edhe ndaj ambasadores aktuale, Yuri Kim, pikërisht për shkak të mbështetjes ndaj reformës në drejtësi, të cilën disa politikanë e shikojnë si rrezik për pozitat dhe të ardhmen e tyre.

  1. Ti I pa emer I 13 25 ti te hane Karin ta Ben copa as te komentosh nuk di po nuk e ke kuptuar qe rilindja zvarraniket aziatik I ushqen me para por jo vetem me para por te mbajtur pushtetin por eshte me pjeshka d.m the . Mish te njome turp te kesh nderroje pozicionin per hir te brezave qe vine pas perndryshe mere ambasadorin Lu nje nat ne
   shtepi te tregoje qejfin qe ka bere ne shqiperi per hir te ripjerdhjes

 2. Diversionistet u rilindjes , qe e dine rracen e genin e tyre nga jane trasheguar, na dalin ne komente me ro amerikane, se ata qe i permbysen, e qe dihet se sa amerika beri perta.Kjo lloje rrace qe dijne te bejne vetem perhapie konfuzioni, e disinformimi te rrealitetit ne vazhdimesi u meshojne disa qendrimeve sekondare ne maredheniet e qeverise demokratike, me du,tre ambasadore te dores se trete, per vende si ky i yni. Per te qene koherent, ti komentues e fugsat e bodrumit qe kerkoni ti largoheni rrealitetit te qendrimit te departamentit te SHBAse, shiko e lexoi qendrimet e shkuljet e veshit e te qendrimit ndaj ketij zabrahan pushteti, e ketij bastard kryetari bandit_hajdut sistemi qe ka ngritur. Me daljen e bojes, apo kallait te propagandes tuaj, mundoheni qe me grimca te se kaluares ti dilni para fortunes qe keni perpara e qe po ju shkul, e do ju shkule me rrenje.Historine e demokracise, e sollen demokratet me popullin, e jo partia e kelysheve te kuq qe historikisht, e bile edhe ne kohen e pushtetit demokratik e keni treguar vehten, se sa perendimore keni qene, e se si keni luftuar nen rrogoz me falangat e trasheguar kunder arritjeve te demokracise ne shqiperi. Ju, sic keni qene ini, eshte veshtire qe bindja tuaj internacionale tu hiqet ndaj perendimit.

 3. Ti I pa emer I 13 25 ti te hane Karin ta Ben copa as te komentosh nuk di po nuk e ke kuptuar qe rilindja zvarraniket aziatik I ushqen me para por jo vetem me para por te mbajtur pushtetin por eshte me pjeshka d.m the . Mish te njome turp te kesh nderroje pozicionin per hir te brezave qe vine pas perndryshe mere ambasadorin Lu nje nat ne
  shtepi te tregoje qejfin qe ka bere ne shqiperi per hir te ripjerdhjes

 4. Te besuarit e Bashes!!!

  Komisioni qe i perzgjodhi kta dhe gjithe listen e deputeteve ka ne perberje:

  Mark Markun. Gazetar i zerit te rinise.
  Besnikun e Partise qe punonte me Nexhmijen
  Rulin drejtor drejtorie te makina importi.
  Nishani petagog te akademia ushtarake qe deshte me vu bustin e dulles mbrapsht.

  Te kater jane spiuna 24 karatsh qe Saliu ja u ka dosjen ne sirtar. Nuk e di per te tjeret. Edhe Luli vete nuk e mbush javen ne PD po nuk deshi Saliu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu