• |
ide | kryesore

Rama: Minishengeni Ballkanik është rruga e vetme që Serbia të njohë Kosovën

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe për marrëdhënien mes Serbisë dhe Kosovës duke thënë se Minishengeni Ballkanik është rruga e vetme që Serbia të njohë Kosovën. Ai theksoi se duke qenë pjesë e kësaj platfome, Serbia e ka më të vështirë që të ketë qasje negative.


”Serbia është në një pozitë të vështirë brenda, se jashtë kësaj kornize e ka më të thjeshtë që të ketë qasje negative. E ka më të thjeshtë që të ketë qasje me ata jashtë. Kjo është rruga për këtë jam i sigurt, për të shkuar drejt njohjes së Kosovës, ky është një vizion strategjik dhe jo një taktikë qorre për të fituar zgjedhjet e ardhshme”, tha Rama.


15 Comments

 1. Nuk heq dorë!!!Tamam kriminale.Dmth sipas këtij të “mënçuri”ti realizohen të gjitha gjërat Sërbisë paçka se gjithë shqiptaria e pëson keqas.Tamam si politika e Hoxhës si në 1944 -1948.Problem i madh se nuk e njeh Sërbia.Problemi kryesor në Kosovë është forcimi i mëtejshëm i demokracisë dhe i istitucioneve të saj.Shoh që po i vënë kushte për njohje reciproke pa kushte.Kjo gjë duhet dhe duhet mbështetur nga të gjitha forcat politike atje.

 2. Hahahah ky akoma mendon qe kosova baret nga Sërbia….hahahha o klysh vlleh o robqir….Serbia do na pushtoje ekonomikisht o klush i UDB-se!

 3. Presidenti Berisha, ditën kur iku nga presidenca, 1997, iku i rrethuar nga plumbat dhe plumbat i mbeten si mjeti okult me të cilët idolatron pa pushim. Kur po ikte, edhe miqtë më të afërt u tmerruan, se e panë që kishte ngarkuar karrigen dhe qilimin e zyrës, njësoj si një spiderman. Oborri dhe gjithë zyrat binin erë ‘ pi-pi’ të qindra ushtarëve vullnetarë që e kishin rrethuar në atë kohë lufte. Sot e kësaj dite i ka mbetur mendja te ‘Lufta, lufta’.Cenet e shpellkarit salih ne nje goje mbajne fjalet,supa eshte gati falas

 4. PRESIDENT LIDHE KET QEN DHE QOJE TE VETRINARI PER NJE KONTROLL SE ESHT NKEQ SI BATON STANISHIQI E DARDAN BATON MULLIQI

 5. Dikush duhet ta keshilloj Ramen se e ka komplet gabim. Ai nuk e njeh historine Shqiptaro-Serbe e bene gafa adolishentes. Ka plot njerez te ditur ne PS qe duhet te guxojne dhe ta keshillojne Ramen ne gafat e tij. Uroj qe Rama te qartesohet ne te kunderten e ka te sigurte fundin e tij.

 6. Te duket vetja mbret o plehre njeri ?!
  Do marresh ate we meriton se shpejti!
  Je nje faqe e zeze e kesaj toke qe quhet Shqiperi !
  Monster,nuk mund te ishe ndryshe,i biri i babait vrases e pasardhes i klanit kriminal qe shkerrmoqen ket komb per vite e vite!
  Monster,hajdut e kriminel i pafytyre!
  Tradhetari ka fytyren e ndyre qe ke ti,pleh!

 7. O strateg i madh, po si ka mundesi me kete shengenin ballkanik e gjate ketyre 8 vjeteve te tua qeverisese jo qe se kane njohur kosoven si shtet por dhe ca shtete qe e kishin njohur e terhoqen njohjen? Kshu eshte kur te hyn vetja ne qef thone shkodranet. Nje budallai qe i duket budallalleku zgjuarsi e madhe e largpamesi, eshte rrezik publik.

 8. Ta ka thene Vuçiçi,mekembesi kriminel i Millosheviçit ?Te ka porositur zedhenesi i tij,i zhvendosur tanime ne Tirane,Baton Stanishiqi ?!
  Ti fytyre banditi,meson se rruga e Kosoves per njohje kalon nga Minishengeni ?Po si ka mundesi qe ben lojen e Serbeve vazhdimisht,ndytes ?!
  Var veten o qelbs se sapunin do kapesh pafund te vendi,shpejt !
  Bej ate qe miku yt beri me heret,do te qaje Spiropali e Belina,dy punonjeset e aktivitetit me te hershem qe njeh njerzimi,te tjeret do lumturohen,hajdut pisanjos!

 9. Nese minishengeni eshte e vetmja shprese per njohje nga serbia ju me cilin status do ta ftoni Kosoven me statusin e shtetit sovran apo si krahine te Serbise, a do mundet te ulet Kosova me flamurin sheteror perballe Serbise dhe shteteve te tjera?

 10. Ju flisni me urejtje
  Minishengen ballkanike perfaqesohet nga shtetet ballkanike edhe Kosva kur mere pjese mere si shtet me flamurin e saj si cdo shtet, pra serbia do sdo do te beje ne nje menyre veprime nderqeveritare pra edhe cdo mardhenie ne minishengen do te jete mardheni midis shteteve, pra mos flisni me urejtje , Por Kosova del kunder se keshtu e mendon Sala, Meta apo edhe Luli, keta te tre jane 100x me trdhetare se Rama, kete ta dini, keta bejne sikur jane engjell por jane shejtani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu