• |
ide | kryesore

Greqi/ Babai shqiptar godet me thikë të birin në ditën e Krishtlindjes

-Instant, Lajme, Të fundit

Një përplasje e përgjakshme në një familje shqiptare ndodhi ditën e Krishtlindjes në një lagje të Heraklion të Kretës. Sipas informacionit nga Cretapost, gjithçka ndodhi në orën 6 të pasdites së djeshme.


Protagonistë të sherrit ishin një baba 55-vjeçar me djalin e tij 24-vjeçar, i cili grindej intensivisht me fëmijën më të madh të familjes, djalin tjetër 26-vjeçar. Mësohet se debati ka agravuar akoma më shumë kur babai ka marrë thikën dhe ka plagosur djalin e tij 26-vjeçar.


Mediat greke raportojnë se i riu mori disa plagë në trup, ndërsa u transportua me urgjencë në spitalin Venizelio. Ndërkohë policia arrestoi babain si dhe djalin e tij të vogël.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.