• |
ide | kryesore

Katër të plagosur/ Sulm me armë zjarri në Berlin

-Instant, Lajme, Planet

Katër persona kanë mbetur të plagosur në një sulm me armë zjarri të ndodhur gjatë natës në Berlin. Tre prej tyre raportohet se janë në gjendje të rëndë. Në vendngjarje kanë mbërritur shumë agjentë policie, dhe të mbështetur edhe nga helikopterë kanë nisur kërkimet për personat e përfshirë në konfliktin e armatosur.


Tre prej të plagosurve u është dhënë ndihma e shpejtë para një porte në Stresemannstrasse, jo larg selisë së partisë Social-Demokrate. Një tjetër person i lënduar është gjetur ndërkohë pranë një kanali në Landëehr.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu