• |
ide | kryesore

Një mijë hektarë pyll për 3 milionë euro: Ibrahimovic siguron të drejtën e peshkimit e gjuetisë

-Instant, Sport

Zlatan Ibrahimovic është duke u rikuperuar nga dëmtimi në pulpë, kthimi nga pushimet në Suedi është planifikuar midis të martës dhe të mërkurës, por ndërkohë vështrimi i sulmuesit hidhet edhe jashtë fushës së blertë, në atë të investimeve. Ibra në fakt ka blerë një tokë të pyllëzuar në kufirin me Norvegjinë prej rreth një mijë hektarë (për të bërë një krahasim: Milanello shtrihet mbi gjashtëmbëdhjetë hektarë) duke shpenzuar një shumë afër 3 milion euro.


Pylli ndodhet në zonën Are aq të dashur për mbretërit suedezë gjithashtu, atje 39-vjeçari zotëron një vilë afër malit Copperhill dhe atje ai pëlqen të kalojë periudhat e relaksit duke iu përkushtuar gjuetisë, peshkimit dhe lëvizjes së dëborës (për të cilat, sic shpjegon Gazzetta dello Sport, ka marrë lejet).


Investimi i shtohet shtëpisë në liqenit Kälapannsjön e përdorur si bazë për udhëtime gjuetie dhe asaj në Tvärådalen. Ka shitur ndërkohë vilën në bregdetin e Malmoes dhe atë në Stokholm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.