• |
ide | kryesore

Super-chat i Messi-Neymar-Suarez: “Idiotësi ta lije të ikte ashtu Luis”

-Instant, Sport

Miqtë e vjetër nuk harrohen, edhe nëse ata luajnë diku tjetër tani. Kjo është arsyeja pse Lionel Messi ka ende një grup në ËhatsApp me Neymar dhe Luis Suarez (të cilët u larguan nga Barcelona – përkatësisht – në 2017 dhe verën e kaluar) dhe rregullisht bisedon me ish-shokët e skuadrës. “Neymar duhet të pyetet përse tha se do të luanim së bashku,” i tha Messi TV spanjoll La Sexta. “Kemi një grup në ËhatsApp me të dhe Luis Suarez. Por mesazhi i fundit që shkëmbeva me Neymar ishte në lidhje me shortin e Ligës së Kampionëve. Nuk doja ta përballja tani ”.


Të mbiquajtur MSN gjatë periudhës së lumtur që kaluan së bashku tek Barça nga 2014 në 2017, të tre tani kanë marrë rrugë të ndryshme: Neymar në fakt është transferuar tek PSG dhe Suarez tek Atletico Madrid, ndërsa Messi ka mbetur në klubin katalanas, nga i cili megjithatë u mundua të largohet në verë. Por braziliani nuk humbet kurrë asnjë mundësi për të përsëritur dëshirën e tij për të luajtur përsëri me kampionin argjentinas, një mundësi që vetë Messi beson se është e vështirë të ndodhë tek Barcelona, duke pasur parasysh situatën aktuale të borxhit të klubit. “Do të jetë një situatë shumë e vështirë për presidentin e ri – tha Pleshti – sepse nuk ka para dhe duhet të marrësh lojtarë për të fituar trofe”. E nëse ata të aftë janë (Suarez) e i lejon të shkojnë falas, bëhet edhe më e komplikuar. “Ajo që ata bënë (me Suarez), mënyra se si e lanë të shkonte, më dukej e çmendur – përfundoi Messi – sepse ai u largua falas dhe për më tepër në një ekip që po lufton për të njëjtat synime tona”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.