• |
ide | kryesore

Viti 2020/ Zbuloni cilat janë dy fjalët më të kërkuara në Google

-Instant, Arkiva, Stil

Gjigandi i kërkimit në internet, Google, ka zbuluar se cilat kanë qenë dy fjalët më të kërkuara përgjatë këtij viti. Rezulton se fjalët më popullore dhe më të kërkuara në internet janë “vdekje” dhe TikTok, rrjeti social kinez me famë ndërkombëtare për video.


Në mesin e fjalëve më të kërkuara janë edhe “vaksina”, “maskë”, “papunësi”. Edhe Zoom, aplikacioni i video-bisedave, ishte ndër fjalët më të kërkuara. Përpos pandemisë, rëndësi morën edhe zgjedhjet presidenciale amerikane të nëntorit me kandidatët Donald Trump dhe Joe Biden..


2 Comments

  1. Isshtë koha të ndaj dëshminë time, unë jam Nelson dhe i lumtur ndërsa ndaj dëshminë time këtu, unë u njoha me Baba Ogbogo nga nëna ime kur ajo zbuloi se unë nuk mund ta bëja gruan time shtatzënë pas 3 vitesh martesë. Pra, këto sollën kaq shumë telashe në martesën time dhe çuan në një divorc. ajo tha, ai është shumë shpirtëror dhe mund ta bëjë gruan time të kthehet tek unë me gëzim dhe ne mund të kemi fëmijë së bashku. Në fillim, unë dyshoja jo derisa e kontaktova atë dhe pastaj hodha magji të fuqishme mbi mua dhe e bëra gruan time të kthehej tek unë pasi bëra ato që ishin në nevojë dhe tani, ne jemi të lumtur me fëmijë të bukur. Nga dita që Great BaBa Ogbogo punoi për mua dhe zgjidhi problemet e mia. Unë bëra një zotim të fortë se për sa kohë që jetoj, unë do të vazhdoj të dëshmoj për mirësinë e veprave të tij të mëdha, dhe për ata që gjenden atje përballë marrëdhënieve dhe vështirësive martesore duhet ta kontaktojnë shpejt dhe të bëhen një dëshmitar i lumtur si unë. Unë heq kontaktin e tij këtu, Email: [email protected] ose arrij tek ai përmes numrit të tij WhatsApp. +2349020168697

    Ai bëri që ish gruaja ime të kthehej tek unë me gëzim

    Ai më shëroi nga një njeri impotent në një burrë të vërtetë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu