• |
ide | kryesore

Yuri Kim në takim me anëtarët e KPK-së: Mbështesim pavarësinë dhe integritetin e këtij institucioni

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, me anë të një statusi në rrjetet sociale, shkruan se ka zhvilluar sot takim me anëtarët e KPK-së.


Kim thekson se SHBA mbështet pavarësinë dhe integritetin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.


“Kam pasur një takim të sinqertë me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit në lidhje me presionin dhe sfidat me të cilat përballen.

Unë i falënderova për punën e tyre vitin e kaluar, e cili vazhdoi, pavarësisht situatës me Covid. SHBA mbështet fuqimisht – pavarësinë dhe integritetin e KPK për hir të drejtësisë shqiptare”, shkruan ambasadorja amerikane.

4 Comments

  1. Tallesh ti ?!Mbeshtet pavarsine dhe integriterin e KPK-se ?Pse kane pavaresi keta/o perberesit e ketij institucioni ?
    Intergeitet,bah,çfare thua ?
    Keto njerz jane mente besuarit e zgjedhur me shume,shume kujdes nga strukturat e Partise Socialiste,mafioze qe drejton kete vend !KPK,KPA,KED,KLP,Prokurori i Pergjithshem,Inspektoriati i Larte i Drejtesise,jane thjesht organizata baze me te besuara,te Partise Socialiste,bandes qe drejton kete vend !

  2. Shqipëria dhe Greqia nuk kanë arritur asnjë marrëveshje e prandaj do shkojnë në gjyq!

    Vendimi në fjalë i Greqisë s’ka lidhje me zonën e kontestuar mes dy vendeve tona, sepse në atë zonë parimi i 12 miljeve është thjesht fizikisht i pamundur sipas Konventës aty ku ky parim nuk është e mundur të zbatohet, ose bëhet marrëveshje ose shkohet në gjykatë!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu