• |
ide | kryesore

Ndryshimet në qeveri/ PD: Vendit nuk i duhet riciklimi i të korruptuarve

-Instant, Lajme, Të fundit

Partia Demokrate ka reaguar për herë të parë pas ndryshimeve në qeveri të njoftuara ditën e sotme. Këtë të martë, kryeministri Edi Rama kaloi në Ministrinë e Jashtme Olta Xhaçkën, pas dorëheqjes së Gent Cakajt, dhe në Ministrinë e Mbrojtjes vendosi Niko Peleshin.


Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka komentuar vendimet e fundit të qeverisë Rama duke theksuar se nuk ka ndryshim por ka riciklim të të korruptuarve për shkak të luftës mes klaneve në pushtet. Sipas tij, kryeministri është pa një ekip dhe po ashtu është i pafuqishëm për të ndaluar këtë luftë që dobëson ekonominë për interesa privatë.


6 Comments

  1. Tamam riciklim te korruptuarish por edhe ju po me ata qe henget nje milion shuplaka po kerkoni te vini ne pushtet . Nese ju nuk pranoni ndryshimet rrenjesore ne kushtetuse dhe ne kod zgjedhor doemos qe vetem riciklim te korruptuarish do kemi dhe se kurba e korrupsionit vetem ne rritje do te jete . Flisni per te tjere dhe veten e kujtoni se vini nga ndonje galaktike tjeter. Shikohuni ne pasqyre , pa ndryshime radikale nuk ka dhe nuk do kete permiresim ky vend .

  2. Po ky pederi, pse ben si interesant?
    Po rikthimi Lulit quhet riciklim?
    Apo eshte i paster si kristali?
    Dhe trashe pak zerin here tjeter se po na beni te dyshojme. E keni bere PD, si LGBT

  3. Ju shkruesit e mesiperm qe ju paguan Edvin droge hajdut degjenerata shani opoziten inagjinojeni qar byth qiresh jeni sa ju dhimset Edvin shkerdhata njeriu me i degjeneruar ne rruzullin toksor qe qar i ka bere Shqiperise ky gerdall zor se ja ben njeri i qar do lloj ngjyre, se kuptojm qar kurajo keni te shani opoziten, ju jeni aq sy lesh apo hajdut dhe vegla qorre te buth grisurit Edvin mutit sa jeni bere dhe ju si ai 💩💩💩💩💩💩muti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu