• |
ide | kryesore

Rama zëvendëson Gent Cakajn në Ministrinë e Jashtme

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama bën dy ndryshime të tjera në qeveri. Ai ka njoftuar në rrjetet sociale se do të largohet nga detyra e ministrit të Jashtëm, Gent Cakaj dhe vendin e tij do ta zerë, Olta Xhaçka, e cila mbante postin e ministres së Mbrojtjes.


Pas një periudhe intensive pune në kryesimin e OSBE si edhe punës së madhe me përkushtim e profesionalizëm të Gent Cakajt si ministër në detyrë, ky është momenti për t’ia kaluar bashkarisht stafetën Olta Xhaçkës që të kryejë detyrën e ministres për Europën dhe Punët e Jashtme.


Dua ta falenderoj me mirënjohje Gentin jo vetëm për dinjitetin në kryerjen e detyrës së derisotme, po edhe për gatishmërinë e plotë për të vijuar përpjekjen e përbashkët, duke u rikthyer në kabinetin e kryeministrit. Ndërkohë Niko Peleshi do të drejtojë ministrinë e mbrojtjes”, shprehet Rama.

4 Comments

  1. Ku do ta ktheje ? Vetem keshilltar per te bere palle ? O cfatkeqesi qe njeriu qe eshte 1000 here

    me i lezuar se presidenti sipas KM-se te perfundoje keshilltar e sidomos pas sukseseve te

    jashtezakonshme ne Ministrine e Jashtme ne hapjen e negociateve

  2. na hapet barkun me lajme idiote. po pse tani e zevendesoi? ai prandaj vuri kete, qe te ishte vet minister i jashtem. jeni media shum e lodhur, mua me duket se me shum i beni reklam sesa e demtoni ramen. cdo lajm i lapsit, ram, rama, rama e na plasi kari. jeta e njeriut nuk eshte rama, na cat karin.

  3. Caka dorhiqet se do merret me fushate ? Pse ministrat nuk merren me fushate, a ka vend me te fuqishem se ministri per te kontribuar ne fitore eloktorale ? Cfare peshe politike ka Cakaj dhe kush e pjerr ate ne shqiperi ? Cfare gallate dhe tallje trapi me shqiptaret. Vetem Rama tallet ne kete far feje.

  4. Mos more,po ky ishte i sukseseshem,forcoj mardheniet me rusin,por sidomos me ameriken i forcoj fort fare?,bile dje ka marre mbeshtetjen edhe te preidentit Bajden. Keshtu tha dhe ambasadorja Kim, shyqyr qe ishte Cakaj se rrezikonim shume .ky i ziu celsat e kashtes kishte si me qene roje porte te MJper azin dhe europen.zj. Kim thote flm se forcoj mardheniet tona ,o Zot cfare tallje e holle mendereje me Cak ziun, suksese ne jete Cako

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu