• |
ide | kryesore

Sonila Bejtja betohet në Presidencë, Gjykata Kushtetuese zyrtarisht me 7 anëtarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata Kushtetuese është bërë me 7 anëtarë. Sonila Bejtja është anëtarja më e re pasi ishte e vetme në garë, KED e lejoi të kandidonte dhe ia çoi Presidentit.


Ditën e djeshme e emëroi Meta, ndërsa sot Bejtja shkoi në Presidencë për t’u betuar.


Vetëm disa ditë më parë Gjykata Kushtetuese pas një periudhe 3-vjeçare jashtë funksionit arriti kuorumin e nevojshëm prej 6 anëtarësh dhe u bë funksionale. Altin Binaj ishte anëtari i 6-të, tashmë Bejtja e 7-ta teksa mbeten edhe 2 që Gjykata Kushtetuese të ketë 9 anëtarë dhe të funksionojë normalisht.

Gjykata Kushtetuese zyrtarisht me 7 anëtarë, Bejtja betohet në Presidencë

5 Comments

  1. Futni doren ne kosh dhe gjeni dy te tjere . Edhe keta po nga ai kosh dolen , mos shikoni me cilesine dihet qe ishte nje riciklim plehrash . Nje me shume e nje me pak nuk perbene diference .

  2. Po nqs do zgjidhnit keto funderrinat perse e vonuat kaq shume ngritjen e gjykates apo ashtu ishte nje muhabet

  3. Eh Like e ke kap tani KED-en,emeron ke te duash ti tani.Kurve burre, shaje e mallkoje cdo dite ps se do te kapi gjykaten kushtetuese, nderkohe e gjitha ishte fallco,se doje ta kapje vete ,sic e kape tani.Edhe notere, qe eshte komplet ne kundershtim me ligjin. Me mire nje lavire, se kete gojoren e LSI_se.Turp

  4. Kur behet noterja antere e gjykates kushtetuese vari k… i thone kesaj pune.
    Donte likja nje gur shahu ne ate gjykate dhe e mori.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.