• |
ide | kryesore

Video/ Fitore në minutën e tretë shtesë: Rashford shpëton Manchester United

-Instant, Sport, Video

Mendon Marcus Rashford ti dhurojë në kohën shtesë një sukses me peshë Manchester United, tashmë i dyti dy pikë nga Liverpool. Një fitore 1-0 ndaj Wolverhampton që e ngjit skuadrën e Solskjaer në kuotën e 30 pikëve pas 15 javëve të para të Premier League. Kështu, Red Devils shkojnë në ndërrimin e viteve në garë të plotë për titull e si rivalët numër 1 të formacionit të Klopp.


Ruben Neves provoi reflesket e De Geas me një goditje të fuqishme me të djathtë nga jashtë zonës; miqtë akoma të rrezikshëm në minutën e 23-të, kur Saïss arriti të devijojë goditjen e dënimit të Joao Moutinho, megjithë kontrastimin e Wan-Bissaka dhe Cavanit, duke goditur pjesën e sipërme të traversës. Vendasit u shfaqën vetëm në minutën e 34-të: goditja nga fare pranë i Bruno Fernandes, me sugjerimin e Greenwood, u grushtua në mënyrë të shkëlqyer nga Rui Patricio. 0-0 nuk do po zhbllokohej në Old Trafford edhe në pjesën e dytë. Mundësitë mungojnë, me përjashtim të një tentative të fuqishme nga Pogba, mbi të cilën Rui Patricio ndërhyn mirë, e një e majte nga afër e Nouri, e devijuar nga De Gea.


Vetëm në minutën e 93: në një top të gjatë nga Bruno Fernandes, Rashford futet në qendër nga e djathta dhe, nga mes të zonës, godet fort një top që bëhet i pakapshëm për Rui Patricion nga devijimi i Saïss. Djajtë e Kuq tani mund të ëndërrojnë vërtetë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu