• |
ide | kryesore

Del emri/ LDK propozon shefin e rrëzuar të qeverisë, si kandidat të ri për kryeministër

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Isa Mustafa ishte i dënuar të konfirmonte kryeministrin aktual Avdullah Hoti si kandidat për kryeministër nga LDK-ja dhe ashtu bëri. Ai e pohoi një gjë të tillë në një konferencë përshtyp bashkë Hotin, duke lavdëruar punën e këtij të fundit dhe detyren si prijes i listes ne zgjedhjet e ardhshme te parakohshme..


Lexo më tej:


Andi Bushati: Zgjedhja e kryeministrit, fundi pa lavdi i treshes Mustafa, Veliu, Hoti

“Vlerësimet tona janë se Qeveria s’ka ra si pasojë e mospunës. Gjithë kjo ka ndodhë, jashtë fajit të Qeverisë. Z. Hoti ka punuar drejt, ka treguar drejt, se edhe vetë edhe Qeveria zbaton ligje”, ka thënë Mustafa. “Kjo na ka shty që edhe të jetë kandidat i yni për kryeministër”, ka shtuar Mustafa.

Deri më tani, për zgjedhjet që priten të mbahen në muajin shkurt, Vetëvendosja ka si kandidat për kryeminister Albin Kurtin ndërsa PDK-ja Enver Hoxhën.

©Lapsi.al

4 Comments

  1. Me keqardhje vlerësoj që LDK nuk ka bërë zgjidhjen e duhur.Kam përshtypjen që nuk do dalë mirë me përqindje pas gabimeve me prishjen e qeverisë Kurti dhe me largimin tepër të rëndë të zonjës Osmani dhe zgjedhjes për kandidat të z.Hoti.Se kisha mendu që partia e Rugovës të kantadiset kështu!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu