• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për sot: Reshje shiu dhe borë në zonat malore

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb: I gjithë territori shqiptar do të paraqitet me vranësira të dendura dhe reshje shiu mesatare në zonat e ulta e bregdetare, por reshje dëbore në zonat malore. Mesdita sjellë përmirësim gradual të kushteve atmosferike duke bërë që herë pas here të kemi kthjellime.


Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C. Era do fryjë mestare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu