• |
ide | kryesore

Tritol objektit në ndërtim të biznesmenit/ Vihet në pranga autori i dyshuar

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Lezhës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur më datë 19.11.2020, në Shëngjin, ku shpërtheu një sasi lënde plasëse në objektin në pronësi të biznesmenit Liman Gjoka. Si rezultat i provave të grumbulluara u organizua dhe finalizua operacioni policor i koduar “Eksplozivi” dhe u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit E. P., 21 vjeç. Ky shtetas dyshohet të ketë vendosur në një nga kolonat e një objekti në ndërtim, në pronësi të shtetasit L. Gj., një sasi lënde plasëse, nga shpërthimi i së cilës u shkaktuan vetëm dëme materiale.


Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, në ngarkim të shtetasit E. P., për veprat penale “Shkatërrimi i pronës me eksploziv”, “Prishja e qetësisë publike”, “Mbajtja pa leje e municioneve luftarake” dhe “Kanosja”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu