• |
ide | kryesore

Babagjyshi i vdekjes/ Shkon në 27 numri i viktimave në azilin e të moshuarve

-Instant, Lajme, Planet

Ka shkuar në 27 bilanci i vdekjeve në një azil të moshuarish në Belgjikë, pas një feste me Babagjyshin muajin e kaluar.


Në 4 dhjetor, azili i Molit, në veri të Belgjikës, organizoi një festë me Babagjyshin, i cili shpërndau dhurata, por, njëkohësisht, edhe koronavirusin.


Që nga ajo ditë, në azil ka pasur 130 raste me Covid-19 dhe 27 viktima.

Belgjika, me 11,5 milionë banorë, është një nga vendet e goditura ashpër nga pandemia, me 19 441 viktima zyrtare, shumë prej të cilëve janë regjistruar nëpër azile.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu